Система керування сайтами ЗНУ  

Переглянути ...

Загальна характеристикаУмови використанняПитання та відповідіРозробники системиДовідкаВхід до системи
ukr
Загальна характеристика


Система керування сайтами призначена для швидкого створення та підтримки невеликих сайтів. Вона надає користувачам можливості:

 • Швидко та просто створювати статичні сторінки.
  • існує можливість користуватися простим візуальним редактором;
  • перевіряється наявність файлів із зображеннями, необхідних для правильного відображення сторінки

  Відвідувачі сайту бачать тільки результат, проміжні етапи створення або зміни сторінки невидимі для них. В той самий час, поки ви створюєте оновлену версію сторінки, гості вашого сайту бачать останній опублікований варіант.

  Опубліковані сторінки зберігаються як окремі файли, що швидко завантажуються, не примушуючи ваших відвідувачів чекати

 • Створювати багатомовні сайти: Кожна сторінка може мати кілька перекладів на різні мови та посилання для переходу до іншої мови.
 • Створювати та підтримувати новини сайту кількома мовами
 • Користуватися книгою відгуків
 • Користуватися форумами
 • Користуватися пошуком
 • Автоматично створювати карту сайта
 • Керувати файлами на сервері

Головною перевагою запропонованої системи керування сайтами є доступність: нею може скористатися людина, котра має елементарні навички користування системою Windows та Internet і практично незнайома з програмуванням.

Автори розробки (Г.Добровольський і Т.Савченко) бачать її призначення насамперед у тому, щоб з її допомогою звичайні користувачі могли самостійно створити свій сайт і розмістити його на сервері ЗДУ. Таким чином, вона може стати в пригоді тим структурам університету, котрі з якоїсь причини не мають власного сайта, але були б не проти його створити, не залучаючи до цього професійного програміста.

«Система керування сайтами» включає в себе 2 компоненти: власне програму і детальну інструкцію-алгоритм, котра скеровує користувача і допомагає йому крок за кроком створити свій персональний сайт. Програма містить готові шаблони сторінок, варіанти дизайну, структурні компоненти сайту. Лишається тільки обрати ті з них, які йому більше до вподоби і відповідають специфіці інформації, що має бути на сайті розміщена .

За допомогою програми користувач спочатку дає назву своєму майбутньому сайту, потім визначається з його структурою (чи міститиме сайт пошукову систему, книгу відгуків, форуми, буде він одно- чи багатомовним тощо), і обирає певний варіант дизайну.

Далі час створити власне сторінки сайта, для чого треба тільки заповнити відповідну форму - вставити в неї потрібний текст і малюнки.

Наступний етап – навігаційна система (те, без чого неможливий зв'язок між різними частинами сайта). Тут також немає нічого складного – слід заповнити навігаційне меню сайта , встановивши зв'язки між його сторінками і сервісами.

Інструкція користувача містить докладну інформацію щодо керування сервісами (як створити форум і керувати ним, як керувати книгою відгуків, новинами тощо).

Система також дозволяє вносити зміни і доповнення в розміщену інформацію, змінювати дизайн сайта, який вже функціонує. Для цього існує функція «Забрати на переробку». Сайт, що перебуває у стані переробки, стає недоступним для відвідувачів, і його автор може спокійно займатися усуненням недоліків.

Отож, всім кого зацікавила нова розробка, слід звернутися до адміністратора (Добровольського Г.А.) із письмовою заявою, підписаною керівником Обчислювального Центру Кураповим С.В. Тоді ви отримаєте доступ до системи і матимете змогу оцінити її переваги на практиці. 
 
© ZNU