Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Лауреати «Молодого вина» виступили перед студентами ЗНУ

Лауреати «Молодого вина» виступили перед студентами ЗНУ

29.03.2011 14:39

У Запорізькому національному університеті влаштували Літературні читання Фестивалю живої поезії «Молоде вино». Перед аудиторією виступили члени журі фестивалю та лауреати минулих років, серед останніх – немало випускників нашого вишу.

Цей літературний фестиваль - один із найстарших в незалежній Україні. Він існує з 1993 року і за цей час кілька разів змінював формат. Цього року організатор – представники видавництва «Смолоскип» - відмовилися від регіональних турів, запропонувавши усім бажаючим викласти в Інтернет на сторінку конкурсу відеоролик із читанням власних поезій. Це, на їх думку, забезпечить рівні умови участі для всіх молодих поетів України.
На цьому наголосив голова оргкомітету фестивалю Юрій Нога, закликавши усіх взяти участь у конкурсі. Адже саме завдяки «Молодому вину» багато талановитих поетів розпочали свою літературну кар’єру.
Перед присутніми із поетичними добірками виступили почесні гості заходу, лауреати фестивалю минулих років – літератори Сергій Пантюк й Олесь Корж (Київ) і Василь Карпюк (Івано-Франківськ). Також свої поезії презентували запорізькі письменники, члени клуба «99», створеного на базі Запорізького національного університету, - Олесь Барліг, Лада Хортич, Юрій Ганошенко, Тетяна Савченко. Вони не лише свого часу ставали лауреатами фестивалю, але й входили потім до складу журі регіональних турів.
Згадали і ще про одного лауреата конкурсу із нашого міста, випускника ЗНУ – Олександра Колісниченка, який помер минулого року. Перша, посмертна, збірка його поезій побачила світ завдяки сприянню Сергія Пантюка та інших літераторів.
На жаль, попри успішне представлення нашого міста на «Молодому вині», ще нікому із запоріжців не пощастило здобути «жабу» - головний приз фестивалю. Учасники читань переконані: в нашої області ще все попереду. На підтвердження цієї тези вони запропонували глядачам також виступити перед аудиторією із власними віршами, сподіваючись на появу нових талантів. Однак, таких бажаючих серед присутніх не виявилося.
Аудиторії також презентували новий проект видавництва «Смолоскип» - щойно створений клуб «ТІК» («Толока інтелектуальної комунікації»), у який можуть вступити всі, кому не байдужа доля суспільства. Сергій Пантюк також розповів по два літературних проекти: добре розкручений «ВІП» («Вечір іронічної поезії») – гастролі таких відомих вітчизняних гумористів, як Юрко Позаяк, брати Капранови тощо. А також проект «НЕП» - «Ніч еротичної поезії», який презентують 8 квітня під час щорічного київського книжкового ярмарку «Медвін».

Таміла Тарасенко