Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь у виставці «Відпочинок. Туризм. Курорт – 2011»

Представники ЗНУ взяли участь у виставці «Відпочинок. Туризм. Курорт – 2011»

18.04.2011 13:37

З 14 по 16 квітня у виставковому центрі «Казак-палац» відбулася IX Міжрегіональна виставка «Відпочинок. Туризм. Курорт-2011», яка об’єднала більш ніж 90 представників туристичного сектору не лише Запорізького регіону, але й інших куточків країни. Побували на виставці й представники Запорізького національного університету: факультет фізичного виховання та Центр бізнес-освіти.

На урочисте відкриття заходу завітали Микола Ярмощук (заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації), Ірина Конарева (начальник управління культури та туризму ЗОДА), Володимир Шамілов (президент Торгово-промислової палати), Наталія Грозовська (проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ) та інші почесні гості.
За три дні перебування на виставці, представники університету змогли не лише показати себе, а побувати на багатьох заходах, присвячених розвитку туризму в нашому регіоні.
У перший день ми побували на виїзній екскурсії «Острів Хортиця, пам’ятні місця Запоріжжя», організованій управлінням культури та туризму ЗОДА для представників туристичного сервісу із інших областей країни. Гості нашого міста мали змогу детальніше ознайомитись з історією, архітектурою, визначними подіями м. Запоріжжя. А також – відвідати Національний заповідник острів Хортиця, ознайомитись з музеєм та історично-культурним комплексом «Запорозька січ». Незважаючи на негоду, усі були у гарному гуморі та із захопленням спостерігали за екскурсоводом. Більше за все представникам інших регіонів сподобався історико-культурний комплекс «Запорозька січ», де вони змогли не тільки насолодитися виставковими експозиціями та ознайомитися з життям козаків, а й приміряти справжній козацький одяг та сфотографуватись у ньому. Так ми і познайомились з представниками туристичного сервісу із різних куточків України.
15 квітня ми побували на семінарі для суб’єктів туристичної діяльності та готельного господарства регіону, присвяченого актуальним питанням підготовки до фінальної частини чемпіонату з футболу Євро-2012. Семінар тривав більш ніж три години та охопив дуже багато питань, проблем та перспектив подальшого розвитку туристичної сфери у Запорізькому краї. Відкриваючи семінар, Ірина Конарева наголосила на тому, що при проведенні фінальної частини Євро-2012, будуть приймати гостей-іноземців тільки чотири туристичні об’єкти: Краєзнавчий музей, Музей історії зброї, Національний заповідник Хортиця та історично-культурний комплекс «Запорозька січ». Зі своїми доповідями виступили співробітники музеїв, представники налогової адміністрації та ЗОДА. Так, у своєму докладі Георгій Шаповалов, директор краєзнавчого музею, зазначив, що наразі у музеї працюють п'ятнадцять виставкових залів, у цьому році обов’язково відкриються ще два зали, а загалом їх повинно бути тридцять.
Також під час семінару ми дізналися, що існує пропозиція створити музей старовинних кораблів, тим паче, що на Хортиці вже є чотири кораблі, які потребують реставрації. Ідея дуже цікава, адже у жодній із країн світу таких музеїв немає. Це може бути перший такий музей, аналогів якому не буде. Сподіваємося, що в цей проект «вдихнуть життя» і ми зможемо насолодитись виглядом та історією старовинних кораблей.
Загалом, виставка промайнула дуже швидко, адже щогодини відбувалося щось цікаве: семінари туристичних фірм, управління культури та туризму ЗОДА, виступи роллерів, розіграш призів (рекламної компанії від радіостанції «Великий Луг», сертифікатів від боулінг клубу «Капиталисть» та путівок у Закарпаття).
Отже, ми провели час із користю. Хочеться побажати тільки одного: хай буде більше небайдужих та зацікавлених до розвитку Запорізького краю, адже це не просто наше місто, це - наш ДІМ!!!

Олександра Біловош,
керівник Центру бізнес-освіти ЗНУ