Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЗНУ відбулася міжнародна конференція з філософії

В ЗНУ відбулася міжнародна конференція з філософії

27.04.2011 12:09 Все Факультети Соціології та управління Міжнародна конференція наукова конференція філософія Факультет соціології та управління

Низку конференцій, що проходили в рамках Фестивалю науки в стінах Запорізького держуніверситету, поповнила ще одна – міжнародна науково-теоретична конференція «Вдосконалення методології соціального пізнання, змісту та методики викладання філософських дисциплін на гуманітарних факультетах ВНЗ».

Президію цієї конференції склали як вчені нашої країни, так і представники вишів близького та далекого зарубіжжя: декан факультету соціології та управління, професор Максим Лепський (ЗНУ), доктор філософських наук, професор Тюменського держуніверситету (Росія) Сергій Халин, професор політології університету Гуельф (Канада, University of Guelph) Фред Ейдлін, завідувач кафедрою управління, доцент Ровенського університету Володимир Гронов, виконуючий обов’язки ректора ЗНУ Олександр Бондар, начальник управління науки та освіти Запорізької облдержадміністрації Олександр Вєрозубов, завідувач кафедрою філософії ДНТУ(Донецьк), професор Роман Додонов, завідувач кафедрою соціальної філософії та управління ЗНУ, професор Віталій Воловик.
Гостей конференції зустріла виставка з фондів наукової бібліотеки ЗНУ, яка представила новітні монографії та видання з філософії, соціології та управління.
Пленарне засідання відкрив декан ФСУ Максим Лепський. Він привітав гостей університету та коротко окреслив коло проблем сучасної філософії, що стали предметом наукових доповідей цієї конференції. З вітальним словом звернулися до колег і офіційні представники нашого міста та вишу – Олександр Вєрозубов та Олександр Бондар. Вони відмітили ту динаміку, з якою останнім часом розвивається світова наукова думка і побажали плідної праці вченим.
Першу доповідь на конференції представив професор ЗНУ Віталій Воловик, зазначивши, що філософія – наука наук, і основа, яка зосереджує всі надбання людства.
На конференції були представлені доповіді трьома мовами: українською, російською та англійською. Своє бачення сучасних проблем філософії виклав канадський вчений – професор Фред Ейдлін, відомий своїми статтями про Радянський Союз та Східну Європу, головний редактор Поппер форуму.
Професор ЗНУ Максим Лепський представив кульмінаційну доповідь пленарного засідання «Грамонізація «буття», «володіння» та «уявлення» як виклик у методології прогнозування». Вона висвітлює проблеми верифікації та віртуалізації сучасного суспільства. Молодь, навіть її інтелектуальна еліта, сьогодні не завжди відокремлює реальність та віртуальний світ. Тож основним завданням сучасної філософії є формування реально мислячої особистості з активною життєвою позицією.
Пошуку практичних рішень проблем та впровадження їх в сферу вищої освіти присвячені роботи донецького професора Романа Додонова, доцента Рязанського держуніверситету ім. С.О. Єсеніна Павла Кричинського та інших доповідачів.
Близько 140 учасників конференції з вишів України, Росії (Тюменський, Рязанський університети), Канади, Гонконгу, В’єтнаму та Європи продовжили засідання, розподілившись по секціях: «Методологія соціального пізнання: стан та перспективи розвитку», «Соціальна діагностика, прогнозування і проектування» та «Вдосконалення змісту і методики викладання філософських дисциплін на гуманістичних факультетах ВНЗ». Майже третину доповідачів представили професори та кандидати наук, проте більшу кількість виступаючих склали молоді науковці – аспіранти та магістри.

Олена Хлистун