Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Факультет журналістики зустрівся зі свідком Чорнобильської трагедії

Факультет журналістики зустрівся зі свідком Чорнобильської трагедії

28.04.2011 09:45

Уся країна пам’ятає найтрагічнішу катастрофу в історії людства ХХ століття. 26 квітня, в день 25- річної дати вибуху на Чорнобильській АЕС, майбутні журналісти зустрілися із колишнім заступником директора однієї із шкіл м. Прип’ять Наталією Тітовською.

Під час заходу гостя університету розповідала про місто, яке «не відпускає її і зараз», хоча пані Наталія вже 25 років мешкає у Запоріжжі, говорила вона і про красу природи й незвичайну архітектуру міста. За словами Наталії Сергіївни, все це було до «війни», як вона назвала 1986 рік. «Тоді це все немов би обвалилося. Життя змінилося. Воно не стало гіршим, але ставлення до нього змінилося».
Гостя згадала й про евакуацію, про яку казали, ніби вона триватиме лише три дні, й про те, що ніхто із мешканців Прип’яті навіть не здогадувався, що покидає свої домівки назавжди. «Найстрашнішим було те, що ніхто не знав, чим це може закінчитися, у нас не було змоги побачити цю радіацію або відчути її. Лікарі не знали, що робити із хворими. Молодих вагітних жінок примушували переривати вагітність, – поділилася своїми спогадами Наталія Тітовська. – Увесь час немов би тягнуло назад до Прип’яті, але, після поїздки «додому» п’ять років тому, зрозуміла, що мене вже там ніщо не тримає».
Відлуння біди у родині ліквідаторів й учасників не стихає й досі: її чоловік – інвалід I-ої групи, старший син також має групу інвалідності. Щороку, в роковини трагедії рівно о 13 годині 24 хвилини, сім’я Тітовських запалює свічку на знак пам’яті.
Незважаючи на тяжкі випробування долі, енергійність, оптимізм і життєрадісність пані Наталії вразили всіх присутніх. Такі заходи багато чому вчать молоде покоління.

Кароліна Красовська,
факультет журналістики ЗНУ