Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Міжнародний семінар із музичної терапії провели у ЗНУ

Міжнародний семінар із музичної терапії провели у ЗНУ

На запрошення Запорізького національного університету і кафедри акторської майстерності факультету соціальної педагогіки і психології до Запоріжжя прибули представники Університету Вюрцбург-Швайнфурт (Німеччина). Метою візиту стало проведення науково-практичного семінару «Музикотерапія як соціально-психологічна терапія» для студентів факультету СПП та для практиків соціальних служб нашого міста.
Візит до нашого університету професора, доктора наук із музичної терапії Томаса Воша та його студентів — Леоні Ернст, Едріана Дорка й Патриції Дорн — відбувся у рамках міжнародного проекту «Соціальна терапія засобами музики».

Співпраця в цьому напрямку з німецькими колегами на факультеті СПП триває з 2000 року. Одним із її важливих етапів стала міжнародна конференція, присвячена питанням музичної терапії, яка два роки тому зібрала у нашому виші науковців з Білорусії, Норвегії, Німеччини.
На початку своєї лекції «Застосування музичної терапії в неонаталогії (розділ медицини, який вивчає новонароджених та немовлят, їх розвиток, захворювання і патологічні стани), психотерапії та для людей з особливими потребами» професор Томас Вош навів ще кілька статистичних даних, що характеризують співпрацю між нашими вишами цьому проекті. Так, 11 років тому відбувся його перший візит до ЗНУ. За цей час близько двадцяти студентів із різних німецьких міст побували тут, а два викладачі Запорізького національного університету отримали в Німеччині звання «магістра з музикотерапії». 27 вересня, у перший день проведення семінару, пан Вош розглянув сучасний стан музикотерапії в Західній Європі, а також навів у своїй презентації кілька практичних прикладів її застосування. Зокрема, професор зазначив, що в Європі музична терапія існує вже півстоліття і за цей час стала важливою складовою життя суспільства. Представниця Запорізького національного університету Марія Іваннікова, у свою чергу, поділилася із присутніми власним досвідом, висвітливши тему «Дитячо-батьківські групи: взаємодія засобами музики».
Наступного дня на учасників заходу чекає презентація наукових робіт німецьких студентів, які цього року отримають звання бакалаврів із музичної терапії. Так, Леоні Ернст висвітлить «Написання пісень з молодими людьми, які мають розлади поведінки», Едріан Дорк розкриє таку тему, як «Люди з особливими потребам як актор в суспільному театрі». А Патриція Дорн зупинилася у своїх дослідженнях на темі «Музична терапія для дорослих з особливими потребами».
Завершить семінар майстер-клас від Томаса Воша та Марії Іваннікової з активної музичної терапії.
Також у програмі німецьких гостей – зустріч із деканом Ольгою Пономаренко та викладачами факультету СПП, та обговорення перспектив подальшої співпраці. А також - відвідування дитячого реабілітаційного центру, візит до краєзнавчого музею, картинної галереї та екскурсія на острів Хортиця.
Таміла Тарасенко