Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті влаштували конкурс декламаторів

На філологічному факультеті влаштували конкурс декламаторів

18.11.2011 10:43 філологічний факультет бібліотека конкурс

У Запорізькому національному університеті відбувся конкурс читців, присвячений поезії Срібного віку російської літератури. Також на присутніх чекали вікторина, музичні номери та багато інших сюрпризів.

Читальний зал філологічної літератури Наукової бібліотеки ЗНУ ледь умістив учасників змагань і глядачів. Що цікаво, серед них були не лише студенти російського відділення філологічного факультету, які за програмою вивчають творчість поетів і прозаїків цього періоду. Серед присутніх були представники спеціальності «Українська мова та література», студенти факультету іноземної філології та театрального відділення факультету соціальної педагогіки і психології.
На початку заходу його організатор – доцент кафедри російської філології Оксана Темна - представила присутнім поважне журі, якому й належало оцінити майстерність учасників конкурсу. До складу суддівської колегії увійшли: викладач кафедри акторської майстерності Тетяна Петрик, доцент кафедри української мови Тарас Шевченко, бібліотекар Тетяна Рєпка й завідувач кафедри російської філології, професор Ірина Павленко.
Найбільше учасники конкурсу вподобали творчість Марини Цвєтаєвої: на заході прозвучала не лише її поезія, але й уривок з есе «Мій Пушкін». Також пролунали вірші Володимира Маяковського, Бориса Пастернака, Йосипа Мандельштама, Олександра Блока та Сергія Єсеніна, й уривок із трилогії Олексія Толстого «Ходіння по муках».
Олексій Ворожєєв (перший курс російського відділення) виконав романс на вірш Сергія Єсеніна. А студент філологічного факультету Валентин Бережной у дуеті зі студенткою факультету соціології та управління заспівав «Колискову для Маяковського» на слова Аши Данилової.
Поки прискіпливе журі визначало кращих декламаторів, для присутніх влаштували вікторину на знання особливостей літератури Срібного віку. За її результатами перше місце розділили Валентин Бережной і Ксенія Шерстякова, а друге – Олександра Черкасова та Юлія Руденко.
Перед аудиторією з власною поезією виступили також голова Запорізького літературного об’єднання Анна Лупинос і член Запорізької спілки письменників Тетяна Осінь.
Насамкінець заходу визначили переможців конкурсу читців. Гран-прі отримала третьокурсниця філологічного факультету Ксенія Шерстякова. І місце виборола першокурсниця театрального відділення факультету СПП Анна Михайличенко, ІІ місце між собою розділили Олена Матийчук ( «Українська мова та література»), Валентин Бережной, Марина Литвинчук, Анастасія Москаль («Мова та література (російська)»). ІІІ місце виборов Олексій Воротніков (театральне відділення), Дарина Шмигля («Мова та література (російська)») і студентки українського відділення філологічного факультету Антоніна Журавель й Олександра Черкасова. Усіх їх нагородили грамотами та книгами.
Як відзначила викладач кафедри акторської майстерності Тетяна Петрик, вона була вражена артистизмом майбутніх філологів: «Ви всі були дуже чесними у своїх виступах, а цього не завжди щастить досягти навіть професійним артистам».

Катерина Гопенко