Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вечір пам’яті Анатолія Рекубрацького у ЗНУ

Вечір пам’яті Анатолія Рекубрацького у ЗНУ

22.11.2011 13:51 Філологічний факультет Вечір пам’яті

У Запорізькому національному університеті пройшов вечір, присвячений видатному запорізькому поету-лірику, прозаїку, публіцисту, члену Національної спілки письменників України і Національної спілки журналістів України, лауреату багатьох літературних премій та Всеукраїнського свята гумору «Весела Січ» Анатолію Рекубрацькому.

Письменник народився 21 листопада 1945 року. Закінчив філологічний факультет тоді ще Запорізького державного педагогічного інституту.
Свій перший вірш опублікував третьокласником у дитячій газеті «Зірка». І саме тоді його вже помітили запорізькі письменники Петро Ребро та Микола Лиходід, які схвально відгукнулися про юного автора в газетах «Запорізька правда» та «Комсомолець Запоріжжя». 1975 року побачила світ перша збірка письменника «Сурми» і того ж року його прийняли до складу Національної спілки письменників України. Творче життя Анатолій Рекубрацький поєднував із журналістикою, працював у газетах «Комсомолець Запоріжжя», «Запорізька правда», власним кореспондентом «Правди України» у Запорізькій області.
Він завжди приймав активну участь у громадському та літературному житті області. Поезії письменника відзначаються мелодійністю, тому деякі з них покладені на музику запорізькими композиторами. Останній двотомник Анатолія Рекубрацького носить назву «Не догорить свіча по Україні» та «Боли мені, Вкраїнонько, боли…»
Помер письменник 7 жовтня 2011 року.
На вечір пам’яті майстра слова завітали родичі та друзі письменника. Цікаві історії з життя, пов’язані з Анатолієм Рекубрацьким, згадували видатні письменники та журналісти запорізького краю: літературний батько поета – Петро Ребро, його товариші – Віталій Шевченко, Олександр Абліцов та Костянтин Сушко. Друзі письменника наголосили, що Анатолій Захарович був людяним та щирим. Він завжди вперто працював над словом та намагався йти в ногу з часом, ніколи не заздрив і радо допомагав молодому поколінню літераторів. Олександр Абліцов зазначив, що у справжнього поета, яким був Анатолій Рекубрацький, два життя, але між ними - смерть. Тому головне, щоб жила пам'ять про письменника, а його твори вивчалися. Композитор Анатолій Сердюк та народний артист України Олександр Гапон заспівали покладені на мелодію вірші поета «Неподільна булава» і вальс «Хортиця». А народна майстриня Ніна Марюха підготувала вишивки з його віршами.
Студенти філологічного факультету під керівництвом завідувача кафедри українознавства, доцента Ольги Стадніченко підготували презентацію та документальні відеоролики, зняті ще за життя поета, а також зачитали відомі вірші Анатолія Рекубрацького. Завітали на вечір і молоді літератори, які вважали поета своїм наставником: Володимир Віхляєв та Любов Геньба.
Наприкінці зустрічі син та донька Анатолія Захаровича подякували всім присутнім за вшанування їхнього батька. До речі, вони також навчалися на філологічному факультеті ЗНУ. Тож, можна сказати, що родина Рекубрацьких – покоління філологів. Вечір пам’яті пройшов у дуже дружній атмосфері. Ніхто навіть не очікував, що в одному місці одночасно зможуть зібратися всі, хто знав, любив і шанував великого поета.
Вічна пам'ять та слава Вам, Анатолію Захаровичу!

Олена Ярошенко