Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили проблеми насильства у сім’ї

У ЗНУ обговорили проблеми насильства у сім’ї

29.11.2011 12:48 Круглий стіл Факультет соціальної педагогіки та психології

На факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ відбулося засідання круглого столу під егідою Гендерного форуму-2011. У центрі уваги учасників та доповідачів постала тема «Попередження насильства у сім’ї: можливості соціально-педагогічного вирішення проблеми». Її разом обговорювали викладачі, науковці, студенти вищих навчальних закладів та представники громадських організацій міста.

З доповідями виступили доцент кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності ЗНУ, науковий керівник «Студії з ґендерно-чутливої соціально-педагогічної роботи» Тетяна Голованова, начальник Запорізького училища професійної підготовки працівників міліції ДУМВС України у Запорізькій області Микола Назаренко, методист інформаційно-аналітичного методичного центру департаменту освіти і науки, молоді та спорту Ольга Черняк, представники Молодіжної поліцейської академії та інших громадських організацій та ВНЗ області.
На засіданні були представлені та обговорені наукові роботи викладачів факультету СПП з проблемних питань попередження насильства у сім’ї. Доцент Тетяна Голованова розповіла присутнім про роботу, яка ведеться на факультеті з цієї проблеми. Статистика кількості заяв постраждалих від сімейного насильства свідчить про те, що потерпілими здебільшого виступають жінки та діти. Проте є певна кількість чоловіків, що теж потребують громадського захисту.
Вже 10 років діє Закон України «Про попередження насильства у сім’ї». За цей час до нього було внесено понад 900 поправок. Проте на цей момент не існує дієвих методів впливу на порушників закону. Про колізії законодавства та про роботу, яку сьогодні проводять органи виконавчої влади, досвід закордонних колег та про труднощі, які стоять на заваді вирішенню проблеми, розповів Микола Назаренко.
Під час дискусії присутні розглянули наступні питання: напрями соціально-педагогічної роботи та інформаційно-просвітницька діяльність, спрямовані на попередження насильства у сім’ях, правове регулювання та методи запобігання цій проблемі, психологічні засоби її вирішення.
Учасники наголосили на необхідності комплексного підходу до цього питання у нашому суспільстві. Починати таку роботу треба ще з дитячого садку, продовжувати у школі. Не останню роль в роботі з дітьми та їх батьками відіграє взаємодія педагогів та інспекторів міліції.
Завідувач відділом наукової інформації наукової бібліотеки ЗНУ Оксана Агоян ознайомила присутніх з літературою та науковими роботами викладачів факультету СПП з означеної тематики. За підсумками роботи круглого столу була складена резолюція з рекомендаціями для використання у педагогічній роботі задля ефективного вирішення такої наболілої проблеми, як сімейне насилля.

Олена Хлистун