Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До дискусійного клубу історичного факультету «Міжнародник» завітали гості з КПУ

До дискусійного клубу історичного факультету «Міжнародник» завітали гості з КПУ

01.12.2011 10:36 Все Факультети Історії та міжнародних відносин історичний факультет право дискусійний клуб Міжнародний відділ міжнародна співпраця

30 листопада на історичному факультеті відбулося розширене засідання студентського дискусійного клубу «Міжнародник». Його учасники цього разу обрали для дискусії тему «Україна, світ та судові процеси над топ-політиками».

За словами голови Ради клубу, студентки четвертого курсу спеціальності «Міжнародні відносини» Оксани Федоренко, це засідання стало особливим для його учасників. Сам клуб був заснований у 2008 році (науковий керівник – доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин ЗНУ Віталій Космина). З того часу його члени – студенти 1-5 курсів спеціальності «Міжнародні відносини» історичного факультету - збираються раз на місяць, аби обговорити проблеми, що мають вплив не лише на українську, але й на міжнародну політику та сучасну історію.
Однак, цього разу захід приурочили до 40-річчя факультету, а до дискусійного клубу завітали студенти Класичного приватного університету спеціальності «Міжнародне право».
У якості експерта на засідання запросили доцента юридичного факультету Олександра Ганзенка. Саме він надав правову оцінку сучасним судовим процесам над Юлією Тимошенко й Юрієм Луценком.
Прослухавши доповіді про історію укладання так званих «газових угод» із Росією, їх наслідки та оцінку вітчизняних і закордонних політиків сучасного стану українського судочинства в цілому й окремих гучних судових справ зокрема, студенти розпочали дискусію. Вони намагалися передбачити можливі сценарії розвитку подій на міжнародній арені, а також з’ясувати причини, що спонукають певні політичні сили саме так реагувати на вказані події.
Активну участь у дебатах узяли не лише студенти нашого вишу, а й представники КПУ. По завершенню роботи клубу невимушене спілкування продовжилося під час кави-брейк.

Таміла Тарасенко