Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Вечір пам’яті Миколи Вороного

Вечір пам’яті Миколи Вороного

05.12.2011 13:53 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет Концерт Вечір пам’яті

На філологічному факультеті ЗНУ пройшов вечір пам’яті до 140-річчя від Дня народження українського письменника, перекладача, поета, режисера, актора, громадсько-політичного діяча та театрознавця Миколи Вороного.

Ведучими заходу були студентки філологічного факультету Оксана Шмиголь та Ірина Проніна. Вони розповіли присутнім про найбільш значні події з життя видатного письменника та його творчі здобутки.
Студенти філологічного факультету Ольга Федько, Марина Коломієць, Ксенія Шпак, Микола Білик, Алла Міхєєнко, Юлія Данилюк, Ганна Дворна та Анастасія Паскаль зачитали вірші Миколи Кіндратовича. Крім того, Микола Білик та Юлія Данилюк виконали кілька вокальних номерів, а Анастасія Паскаль – танок.
Микола Вороний працював бібліотекарем і коректором Наукового товариства імені Шевченка, режисером українського театру товариства «Руська бесіда», в редакції журналу «Життє і слово», де вів рубрику «Вісті з Росії». Він вважається одним із засновників Української Центральної ради, а також засновником і режисером Українського національного театру.
З 1897 — актор труп М. Кропивницького, П. Саксаганського, О. Васильєва та інших, а 1901 року він залишив сцену і служив в установах Єкатеринодара, Харкова, Одеси, Чернігова. В 1910 році оселився в Києві, працював у театрі М. Садовського, викладав у театральній школі.
Микола Вороний — автор ряду літературознавчих статей, поезій, розвідок, театральних рецензій. У спадщині поета значне місце посідають переклади й переспіви з інших літератур.
Погляди Миколи Вороного не сприймалися радянською владою. Він переслідувався і був розстріляний 7 червня 1938 року.

Олена Ярошенко