Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На економічному факультеті ЗНУ провели акцію до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

05.12.2011 14:07 Все Факультети Економічний Економічний факультет студентська рада Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня відзначали Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Студентська рада економічного факультету Запорізького національного університету провела акцію «Ми віримо в краще майбутнє» задля пропаганди здорового способу життя.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД. Із того часу цей день відзначається щорічно, його головною метою є привернення уваги суспільства до цієї проблему.
Студенти з великим ентузіазмом провели тематичні заходи. Активісти студради роздрукували й розповсюдили статистичні данні щодо цього питання, а також роздавали червоні стрічки – символи підтримки ВІЛ-позитивних людей та хворих на СНІД.
Під час заходів на економічному факультеті йшлося про те, що за даними ООН, поширення епідемії СНІДу в світі, в цілому, сповільнилося. За останні 5 років кількість виявлених випадків зараження на ВІЛ/СНІД скоротилась на 20%. Натомість в Україні серед країн Східної Європи і Центральної Азії ступінь поширеності ВІЛ/СНІД найвищий, серед дорослого населення він складає 1,1%. Щодня в Україні реєструється 48 випадків зараження ВІЛ. За оцінками експертів, до 2014 року загальна кількість ВІЛ-інфікованих громадян України становитиме від 479 до 820 тисяч.
Наведені дані змусили всіх присутніх на заході глибоко замислитись про загрози існуванню людства. Але, наприкінці зустрічі студенти підкреслили: «Ми віримо в краще майбутнє та здорове життя! Наша доля в наших руках!»

Студентська рада економічного факультету