Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели I обласний етап Всеукраїнської олімпіади МАН

У ЗНУ провели I обласний етап Всеукраїнської олімпіади МАН

06.12.2011 11:14 Конкурс Олімпіада мала академія наук

4 грудня на базі Запорізького національного університету відбувся I обласний етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН України.

У першому турі взяли участь учні шкіл з усіх районів Запорізької області. Було створено кілька відділень:
- історико-географічне відділення та відділення філософії і суспільствознавства (з розподілом на соціологію, філологію, релігієзнавство та правознавство). У цьому відділенні працювало 140 учнів.
- відділення філології та мистецтвознавства. Приблизно 400 учнів взяло участь у цьому відділені;
- відділення хімії та біології, екології та аграрних наук, де працювало понад 156 школярів;
- відділення економіки, математики, фізики і астрономії, комп’ютерних наук, технічних наук за участю 150 учнів.
Проректор з адміністративно-господарської роботи ЗНУ Сергій Кушнір та відповідальний секретар приймальної комісії Ірина Бакаленко забезпечили учасників конкурсу інформаційними матеріалами про наш університет. У день проведення конкурсу працювали 2, 3 та 5 корпуси ЗНУ, буфети та гардероби.
Конкурс учнівських робіт Мала академія наук - одна з найцікавіших та значущих олімпіад в Україні. Олімпіада МАН проходить в два тури: контрольні роботи та захист наукових робіт. Перевірка теоретичних знань учнів передбачає оригінальні питання та цікаві тести з різних дисциплін, які готує МАН. Участь у олімпіадах МАН – гарна інвестиція в майбутнє, оскільки учень здобуває навички здійснення наукових досліджень.
Зараз розпочинається підготовка до другої половини обласного туру олімпіади МАН, котрий планують провести 26 лютого. Потім учні, які посіли перші місця у секціях олімпіади МАН із захисту робіт, беруть участь у Всеукраїнських олімпіадах МАН.
Мала академія наук – одна із провідних форм роботи нашого вищого навчального закладу із обдарованою молоддю регіону. Для Запорізького національного університету проведення Всеукраїнського конкурсу захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України має особливе значення.
Запорізьке обласне відділення МАН працює з 1991 року, завдяки ньому в нашій області отримали підтримку кілька поколінь обдарованої молоді.
Щороку близько 100 науковців – викладачів Запорізького національного - беруть активну участь в роботі МАН, вони виступають членами журі її секцій, надають наукові консультації учням і вчителям з написання робіт, залучають учнів до дослідницької роботи, керують їхніми науковими пошуками.

Олена Ярошенко