Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відібрані роботи, рекомендовані до ІІ туру Всеукраїнського наукового конкурсу студентських наукових робіт з напряму «Біологічні науки»

24.01.2012 11:08 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет наука конкурс перемога

Цього року біологічний факультет ЗНУ призначений базовим ВНЗ Всеукраїнського наукового конкурсу студентських наукових робіт з напряму «Біологічні науки». До 20 січня 2012 року тривала реєстрація експериментальних конкурсних робіт студентів багатьох вишів з різних регіонів України.

Студенти біологічного факультету ЗНУ традиційно активно взяли участь у відбірковому турі Конкурсу. Так, 23 грудня 2011 року на біологічному факультеті були відібрані наукові роботи, рекомендовані до ІІ туру конкурсу.
Це відбулося згідно з наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №1187 від 13.10.2011 року «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук» і наказом ректора Запорізького національного університету №394 від 17.10.2011 року «Про проведення І-го туру (вузівського) Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2011/2012 навч. р.»
Цього разу наші студенти представили експериментальні роботи за більш широким спектром конкурсних напрямків, ніж у попередні роки:
- хімічні науки (з 5 представлених робіт рекомендовані 3);
- біологічні науки (з 8 робіт рекомендовані 3);
- екологія та екологічна безпека (з 5 робіт рекомендовані 2);
- безпека життєдіяльності (рекомендована 1 конкурсна робота);
- профілактична медицина (рекомендована 1 робота).
До складу конкурсної комісії входили 10 докторів наук та професорів кафедр біологічного факультету: голова конкурсної комісії – декан біологічного факультету, зав. каф. хімії, д-р фарм. н., проф. Людмила Омельянчик; члени конкурсної комісії: зав. каф. фізіології з курсом цивільної оборони, д. м. н., професор Віталій Єщенко; зав. каф. загальної та прикладної екології і зоології, д. б. н., професор Валентина Бовт; зав. каф. мисливствознавства та іхтіології, д. б. н., професор Валерій Домніч; зав. каф. імунології та біохімії, д. б. н., професор Надія Колісник; зав. каф. садово-паркового господарства та генетики рослин, д. б. н., професор Віктор Лях; д. м. н., професор кафедри імунології та біохімії Олександр Фролов; д. б. н., професор кафедри хімії Олександр Бражко, д. м. н., професор кафедри імунології та біохімії Тетяна Сіліна; д. б. н., доцент кафедри загальної та прикладної екології і зоології Олександр Рильський.
На основі критеріїв, які були розроблені для оцінки конкурсних робіт, конкурсна комісія рекомендувала для участі у ІІ-му турі конкурсу таких студентів:
1) за напрямком «Хімічні науки»:
- Анастасія Голубенко з роботою «Константи іонізації нітрогеновмісних гетероциклічних речовин». Науковий керівник – к. фарм. н., доцент кафедри хімії Тамара Панасенко;
- Карина Денисюк з роботою «Розробка експрес-методу визначення засоленості твердих сирів». Науковий керівник – к. х. н., доцент кафедри хімії Наталія Лашко;
- Дар’я Корнієнко з роботою «Альтернативні джерела випромінювання атомно-абсорбційних спектрометрів при визначенні купруму в харчових продуктах». Науковий керівник – к. х. н., старший викладач кафедри хімії Ніна Синяєва. 2) за напрямком «Біологічні науки»: - Ольга Головач (робота «Особливості запасів кормів і вплив копитних на трав’янисту рослинність (на прикладі Азово-Сиваського національного природного парку)»). Науковий керівник – д. б. н., професор, зав. кафедри мисливствознавства Валерій Домніч; - Юлія Чернікова (наукова робота «Стан панкреатичних острівців у тварин при різних видах діабету»). Науковий керівник – к. б. н., доцент кафедри фізіології з курсом цивільної оборони Наталя Григорова;
- Вікторія Яранцева (наукова робота «Біохімічні та анатомо-морфологічні особливості будови фотосинтетичного апарату хлорофільних мутантів льону олійного»). Науковий керівник – к. б. н., доцент кафедри садово-паркового господарства та генетики рослин Ірина Полякова.
3) за напрямком «Екологія та екологічна безпека»: - Надія Гура (наукова робота «Вплив забруднення ґрунтів важкими металами на розвиток рослин-біоіндикаторів»). Науковий керівник – к. б. н., доцент кафедри загальної та прикладної екології і зоології Олександр Корж;
- Кристина Крупєй (наукова робота «Біоіндикація водотоків за допомогою біотичних індексів та їх модифікацій»). Науковий керівник – к. б. н., доцент кафедри загальної та прикладної екології і зоології Костянтин Домбровський.
4) за напрямком «Безпека життєдіяльності»: - Анастасія Скокова з науковою роботою «Розробка побутового приладу для експресної оцінки загальної токсичності води з метою забезпечення безпеки її споживання». Науковий керівник – к. б. н., доц. кафедри фізіології з курсом цивільної оборони Григорій Чаусовський.
5) за напрямком «Профілактична медицина»: - Катерина Плотнікова (наукова робота «Розробка біоадаптивного методу профілактики надлишкової маси тіла та ожиріння»). Науковий керівник – к. б. н., доц. кафедри фізіології з курсом цивільної оборони Григорій Чаусовський.
Сподіваємося, що студенти-біологи – переможці І-го туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт 2011/2012 навч. р. із честю захистять рекомендовані експериментальні конкурсні роботи на наступних турах Конкурсу!

Біологічний факультет