Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Свято польської мови у ЗНУ

Свято польської мови у ЗНУ

27.02.2012 14:53 Все Факультети Філологічний міжнародна співпраця міжнародний відділ філологічний факультет польська мова

«Jesteśmy sąsiadami» («Ми – сусіди») під такою назвою сьогодні пройшло свято польської мови у ЗНУ. Його підготували й провели студенти філологічного факультету за підтримки творчого керівника - доцента кафедри загального і слов’янського мовознавства Ігоря Ліпкевича.

Напередодні «Євро-2012», яке Україна та Польща проводитимуть пліч-о-пліч, студенти нашого вишу вирішили продемонструвати знання польської мови. Що, до речі, зробили досить вдало. Вони не тільки спілкувалися, співали, декламували польською мовою, а й жартували та розповідали анекдоти.
Потішили глядачів жартівливі сценки з життя польської родини Новаків, донька якої вступила до Ягелонського університету. Вони спілкуються з українськими студентами, з якими разом навчаються, демонструють родинні сварки, сімейні свята та сцени із студентського життя. Красу споріднених мов розкрили віршовані твори відомих польських та українських поетів Марії Павліковської-Ясножевської, Адама Міцкевича, Тараса Шевченка, Івана Франка у перекладі наших студентів Ксенії Шпак та Алли Міхєєнко. Романтичний настрій слухачам створили відомі народні українські та польські пісні, твори про кохання у виконанні вже відомих голосів ЗНУ – Миколи Білика, Юлії Данилюк, Ірини Проніної та інших. Треба згадати й чудове відео- та аудіооформлення вечора, яке вдало сприяло втіленню сценічного задуму.

Олена Хлистун