Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ стали переможцями Міжнародного форуму молодих філологів-русистів

Студенти ЗНУ стали переможцями Міжнародного форуму молодих філологів-русистів

29.02.2012 09:17 Все Факультети Філологічний філологічний факультет форум

«Слово – справа велика» - таку назву мав Міжнародний форум молодих філологів-русистів, проведений з 19 по 22 лютого на базі Севастопольського міського гуманітарного університету. У ньому взяли участь й представники нашого вишу: студенти філологічного факультету Діана Рамазанова (3 курс), Юлія Гринь та Микита Налівкін (4 курс), Жанна Рагріна (магістр), а також доцент кафедри російської філології Оксана Темна.

Організаторами форуму стали фонд «Русский мир», громадська організація «Русская школа» та молодіжна організація «45 паралель». Протягом роботи Форуму учасники познайомилися зі своїми колегами – студентами та викладачами-русистами з різних міст України. Під час круглих столів та на секційних засіданнях обговорювалися актуальні проблеми викладання російської мови та літератури у школах та вишах України, питання про стан російської мови в різних регіонах держави та за кордоном. Студенти та викладачі змогли відвідати уроки (майстер-класи) вчителів Севастопольської білінгвальної гімназії № 2.
У рамках Форуму була також проведена інтелектуальна гра «Знаю!», присвячена Дню рідної мови, на якій молодим філологам потрібно було дати відповіді на складні питання з російської мови та літератури. Команда наших студентів виборола друге місце. Найкращі знання під час гри продемонстрували Микита Налівкін та Жанна Рагріна. Зазначимо, що студенти ЗНУ вже втретє беруть участь у цій грі та посідають почесні місця переможців.
Так, у 2010 році за результатами заочних турів гри Ганна Бабаніна (наразі студентка 4 курсу) та Ігор Щедрін (аспірант другого року навчання) вибороли право участі у Міжнародному турі гри «Знаю!», а в 2011 році Ксенія Шерстякова (3 курс), Микита Налівкін (4 курс) і Жанна Рагріна (студентка-магістр) на початку червня були запрошені на літню школу в Євпаторію.
Для учасників форуму була організована цікава культурно-масова програма. Так, представники нашого вишу взяли участь у святкуванні Масляної, а також відвідали літературні читання «А музы не молчали…» та конкурс читців поезії, присвячений подіям Великої Вітчизняної війни. Для гостей Севастополя була організована екскурсія на 35-ту Берегову батарею, під час цієї поїздки студенти нашого вишу ознайомилися з історією оборони Севастополя.
Учасники висловлюють подяку кафедрі російської філології (зокрема, зав. кафедри Ірині Павленко), а також Науковому товариству студентів та аспірантів ЗНУ за надану можливість участі у Форумі.

Кафедра російської філології
філологічного факультету