Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбувся ІІ-й Всеукраїнський міжвузівський фестиваль-конкурс акторів-вокалістів

30.03.2012 12:00 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Конкурс Кафедра акторської майстерності Факультет соціальної педагогіки та психології

До Міжнародного дня театру в Запорізькому національному університеті 29 березня пройшов ІІ-й Всеукраїнський міжвузівський фестиваль-конкурс акторів-вокалістів, організований за сприяння МОНмолодьспорт України, Управління культури Запорізької обласної держадміністрації та комунального закладу «Запорізька обласна телерадіокомпанія».

Під час урочистого відкриття учасникам конкурсу побажали успіху проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи ЗНУ, доцент, кандидат філологічних наук Наталія Грозовська, декан факультету соціальної педагогіки та психології, кандидат педагогічних наук, доцент Ольга Пономаренко та інші.
У конкурсі взяли участь студенти вищих навчальних закладів та училищ акторських факультетів (відділень) віком від 18 до 30 років із Києва, Дніпропетровська, Харкова та, звісно ж, Запоріжжя.
До складу журі увійшли: завідувач кафедри акторської майстерності, доктор педагогічних наук професор Галина Локарєва, головний фахівець Управління культури і туризму Запорізької обласної держадміністрації Тетяна Дудка, методист Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Запорізької обласної держадміністрації Ольга Корольова, народна артистка України, провідний майстер сцени Запорізької обласної філармонії Любов Маліцька, директор Тернопільської обласної філармонії, народний артист України, професор Інституту мистецтв ТНПУ ім. Володимира Гнатюка Ярослав Лемішка, доцент КНУТКіТ ім. Карпенка-Карого, заслужена артистка України Мері Гревцова та голова циклової комісії «Спів», старший викладач Запорізького музичного училища ім. П. Майбороди Олена Тішкова. Секретар журі -старший лаборант кафедри акторської майстерності ЗНУ Тетяна Шкута.
Засновником та організатором Всеукраїнського міжвузівського фестивалю-конкурсу акторів-вокалістів є кафедра акторської майстерності факультету соціальної педагогіки та психології Запорізького національного університету. Співорганізаторами фестивалю-конкурсу виступили Інститут мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету ім. В.Гнатюка, а також Харківська державна академія культури.
Конкурс проводився у двох категоріях – академічний та естрадний спів. Учасники мали виконати 3 твори (не більше 10 хвилин) за вибором. Мета конкурсу - популяризація та збереження кращих традицій вокально-драматичного мистецтва, виявлення молодих талановитих виконавців, підвищення професійного рівня виконання вокальних творів серед акторів-початківців, забезпечення широкого інформаційно-культурного обміну між профільними вузами, факультетами та кафедрами.
Одразу після конкурсного прослуховування глядачам запропонували переглянути хореографічну виставу «Замарашка» за мотивами п’єси Я. Головацького у виконанні Студентського театру кафедри акторської майстерності ЗНУ. І, нарешті, ввечері розпочався гала-концерт лауреатів фестивалю конкурсу та нагородження переможців.
Оцінивши вокальну підготовку, сценічну культуру, стильові особливості та розкриття художнього образу кожного учасника фестивалю-конкурсу, журі зробило свій вибір.
Гран-прі конкурсу отримала студентка 3-го курсу спеціальності «Театральне мистецтво» ЗНУ Юлія Кир’яна. У номінації «Естрадний спів» 1 місце посіла студентка 4-го курсу КНУТКіТ ім. Карпенка-Карого Вікторія Корнійкова, 2 місце – студентка 5 курсу ЗНУ Катерина Кошовник, студент 3 курсу КНУТКіТ ім. Карпенка-Карого Дмитро Вівчарюк та студент 1 курсу Дніпропетровського обласного театрально-художнього коледжу Олег Олексишин, 3 місце – студентка 1 курсу Дніпропетровського обласного театрально-художнього коледжу Анастасія Лавринюк, студент 2 курсу Дніпропетровського обласного театрально-художнього коледжу Ігор Пруднік та студентка 4 курсу ЗНУ Аліса Башкова.
У номінації «Академічний спів» 1 місце зайняв студент 2 курсу ТНПУ ім. Володимира Гнатюка Андрій Оленін, 2 місце – студентка 5 курсу ЗНУ Дар’я Білоцерковець, 3 місце – студент 2 курсу ЗНУ Андрій Новіченко. А приз глядацьких симпатій отримала студентка 3 курсу Харківської державної академії культури Маргарита Реутова. Учасників фестивалю нагородили дипломами, призами та пам’ятними подарунками.
Сьогодні для учасників фестивалю-конкурсу пройдуть майстер-класи, а також на них чекають екскурсія містом, візит до національного музею «Хортиця» та історичної пам’ятки «Запорізький дуб».

Олена Ярошенко

Більше фото дивіться тут: