Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Для студентів ЗНУ провели майстер-класи з медіапсихології

Для студентів ЗНУ провели майстер-класи з медіапсихології

03.04.2012 13:54 Все Факультети Журналістики майстер-клас факультет журналістики

«Майстерні громадської критики», що проходять у ЗНУ, вчора продовжились майстер-класом Діани Дуцик – заступника директора Києво-Могилянської школи журналістики, головного редактора проекту Mediasapiens.

За круглим столом зібралися фахівці з психології – доцент кафедри практичної психології ЗНУ Юлія Паскевська, журналістики – директор центру медіаосвіти, доцент Таврійського національного університету ім. В.І.Вернадського Юлія Голоднікова та студенти факультетів соціальної педагогіки та психології, журналістики. Учасники обговорили «Етичні дилеми, які виникають у зв’язку із використанням новітніх комунікаційних технологій у професіях гуманітарного циклу». Проте дискусія вийшла за рамки теми. Слухачі поділилися на групи для обговорення публікацій як на сайтах офіційних українських ЗМІ, так і окремих блогах. З точки зору норм суспільної моралі та професійної етики, україно- та російськомовний медіапростір насичений публікаціями, які порушують діюче законодавство. Вони носять агресивний характер, провокують або прямо закликають до насильства, ображають гідність людей. Такого ж висновку дійшли дослідники Київського міжнародного інституту соціології, провівши контент-аналіз кількох десятків сайтів відносно заголовків статей та коментарів.
Розмова стосувалася і мовних питань журналістики, методів збору інформації та дослідження дійсності, стандартів українських та закордонних мас-медіа. Учасники заходу дійшли висновку, що сучасна журналістика потребує встановлення норм та стандартів, подібних тим, що існують у закордонній журналістиці (зокрема BBC).
Окрім того, досвідчений журналіст, викладач Діана Дуцик порадила присутнім вивчати мовну стилістику, щоб правильно і етично висловлювати власні думки, та закликала використовувати досвід відомих репортерів.

Олена Хлистун