Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ засідання прес-клубу зібрало студентів трьох факультетів

У ЗНУ засідання прес-клубу зібрало студентів трьох факультетів

04.04.2012 11:40 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології факультет соціальної педагогіки та психології факультет соціології та управління факультет журналістики

3 квітня у ЗНУ засідання прес-клубу «Хто переможе: Homo sapiens чи media sapiens?» зібрало слухачів Другої творчої майстерні – студентів факультетів соціальної педагогіки та психології, соціології та управління й журналістики. Захід проходив у рамках ІІ Форуму з медіапсихології та медіаосвіти за Міжнародним проектом «Майстерні громадської критики».

Модератором заходу виступила директор центра медіаосвіти, доцент Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського Юлія Голоднікова. У якості експертів на засіданні прес-клубу були присутні головний редактор проекту «Мediasapiens», заступник директора Києво-Могилянської школи журналістики, доцент Діана Дуцик, телеведуча, автор програм «Знак питання», «територія подій», «Політвечеря» Запорізької обласної державної телерадіокомпанії Ольга Вакало й доцент кафедри практичної психології ЗНУ Юлія Паскевська.
На початку розмови Юлія Голоднікова звернулася до присутніх, насамперед до студентів різних факультетів, із запитанням: де, на їх думку, знаходяться небезпечні зони медіакритики? Також під час зустрічі йшлося про об’єктивність та суб’єктивність критики, обговорювалося поняття авторитарної совісті. Між учасниками заходу відбулася цікава дискусія з приводу того, чи може, і за яких умов, критика взяти на себе роль ідеології у суспільстві на пострадянському просторі? Насамкінець учасники прес-клубу навіть спробували розібратися у причинах нинішньої популярності професії журналіста.
Також студентам факультету журналістики нагадали, що у рамках проекту «Майстерні громадської критики» триває творчий конкурс, переможці якого зможуть пройти двотижневе стажування на популярному телеканалі.
Організатори форуму особливо відзначили, що співпраця представників різних спеціальностей дозволяє по-новому підійти до питань, які ставить перед фахівцями сучасність й знайти ефективні шляхи їх вирішення.
Нагадаємо, що організаторами заходу виступили Запорізький національний університет, Таврійський національний університет імені І.В. Вернадського, Фонд розвитку українських ЗМІ Посольства США в Україні, Регіональний центр медіаосвіти та медіапсихології (Крим), Регіональний центр медіапсихології та психології соціальних комунікацій факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ, кафедра практичної психології нашого вишу.

Таміла Тарасенко