Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочалась Міжнародна конференція, присвячена іноземній філології у ХХІ столітті

06.04.2012 12:38 Все Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології конференція

Ювілейна – п’ята – наукова конференція «Іноземна філологія у ХХІ ст.», що проходить на базі факультету іноземної філології 6-7 квітня, успішно підтвердила свій статус міжнародної. До Запорізького національного університету задля обговорення актуальних проблем лінгвістики та літературознавства з’їхалися науковці з Києва, Львова, Ужгорода, Одеси, Тернопіля, Харкова, Херсона, Житомира та інших міст України. Крім того, на науковому зібранні були присутні вчені з Бельгії, Болгарії тощо.

У своєму вступному слові під час пленарного засідання в.о. ректора ЗНУ Олександр Бондар зазначив, що для нашого університету – велика честь вітати у своїх стінах провідних науковців-філологів. Також він наголосив на актуальності тематики конференції й на великій ролі іноземної філології у часи всесвітньої глобалізації, побажав усім учасникам цього заходу плідної і творчої праці під час секційних засідань. Декан факультету іноземної філології, доцент Галина Морошкіна відзначила, що за п’ять років, відколи була проведена перша конференція, організатори зробили все, аби вона стала помітним явищем у вітчизняному науковому житті.
Також під час пленарного засідання перед аудиторією із науковими доповідями виступили доктор філологічних наук, професор університету м. Антверпен (Бельгія) Германн Блюме і доктор філологічних наук, професор Іван Симеонов (Болгарія, зараз викладає у ЗНУ), а також низка науковців із провідних вишів України, у тому числі – і з нашого університету.
Секційна робота триває за дев’ятьма напрямками. Її учасники представили свої доповіді за такими напрямами: «Лінгво-когнітивні дослідження мовних одиниць», «Актуальні питання лінгвістики тексту та дискурсології», «Лінгвокультурологічні та етнолінгвістичні студії», «Зіставне вивчення мовних картин світу», «Функціональне та лінгвостилістичне вивчення мовних одиниць», «Розвиток словникового складу германських та романських мов», «Лінгвофілософія та енергетика лінгвістики», «Актуальні проблеми перекладознавства та міжкультурної комунікації» й «Актуальні питання вивчення світового літературного процесу».
Також на гостей університету чекає екскурсія студмістечком ЗНУ й ознайомлювальна екскурсія нашим містом. Колектив Наукової бібліотеки нашого вишу підготував для учасників заходу тематичну книжкову виставку із університетських бібліотечних фондів.
На завтра заплановано підбиття підсумків конференції й проведення засідання круглого столу з актуальних проблем сучасного мовознавства. Завершиться програма заходу відвідинами кінного театру на Хортиці.

Таміла Тарасенко