Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відкрито «Придніпровські соціально-гуманітарні читання»

У ЗНУ відкрито «Придніпровські соціально-гуманітарні читання»

11.04.2012 13:29 Конференція

11 квітня у Запорізькому національному університеті розпочала свою роботу І Всеукраїнська науково-практична конференція «Придніпровські соціально-гуманітарні читання».

Захід організовано за ініціативи та підтримки МОНмолодьспорт України, Придніпровського наукового центру Національної академії наук України, Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара та Запорізького національного університету. Конференція зібрала науковців із Києва, Львова, Дніпропетровська, Мелітополя, Запоріжжя та інших міст України.
На пленарному засіданні були присутні науковці, викладачі та студенти запорізьких вишів. Наукова бібліотека ЗНУ підготувала розгорнуту книжкову виставку фахових підручників, періодичних видань, наукових праць із історії, філософії, соціології, тощо.
Відкриваючи запорізьку сесію конференції, в. о. ректора Запорізького національного університету Олександр Бондар від імені Вченої ради привітав учасників заходу, висловив подяку усім науковцям, які завітали сьогодні до нашого вишу, та висловив подяку організаційному комітету, завдяки зусиллям якого науковці мають змогу плідно дискутувати, ділитися досвідом та генерувати нові ідеї. Олександр Григорович зазначив, що важко переоцінити значення соціально-гуманітарних наук у сучасному житті держави, та висловив сподівання, що рекомендації, вироблені науковцями на конференції, стануть підґрунтям для соціальних та політичних рішень задля розвитку України.
У свою чергу, представник Придніпровського наукового центру, декан факультету суспільних наук і міжнародних відносин Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара, д. філос. н., проф. Олександр Токовенко відзначив, що щасливий взяти участь у запорізькій сесії, оскільки науковці кожного вишу України добре знають свою власну наукову школу, але їм надзвичайно важливо мати можливість обміну досвідом із колегами.
Після пленарного засідання конференція продовжила роботу у трьох секціях: «Соціології та політології» (голова - д. філос. Н. Максим Лепський, «Історії, філософії» (голова – д. і. н. Федір Турченко), «Педагогіки» (голова – к. пед. н. Ольга Пономаренко).
Конференція триватиме протягом дня, результати наукових напрацювань будуть опубліковані для широкого загалу та передані фахівцям для впровадження у життя.

Наталія Логвиненко