Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До ЗНУ завітали українські письменники - Любко Дереш й Антон Кушнір

До ЗНУ завітали українські письменники - Любко Дереш й Антон Кушнір

26.04.2012 16:09 бібліотека презентація книги Візит визначних людей

До Наукової бібліотеки Запорізького національного університету завітали вітчизняні письменники - Любко Дереш й Антон Кушнір. Вони не лише презентували свої книги, але й влаштували дебати з теми: «Чи українські письменники зможуть прокласти шлях Україні в Європу?».

Любко Дереш не вперше приїздить до нашого вишу, кілька років тому студенти й викладачі мали змогу поспілкуватися із сучасним культовим письменником. Сьогодні він презентував аудиторії свій останній роман «Голова Якова». Тоді як Антон Кушнір привіз до Запоріжжя дебютний твір - «Urban strike».
Їхній візит до ЗНУ відбувся у рамках міжнародного проекту «Більше країн – більше книжок», що передбачає проведення в різних містах письменницьких дебатів на різноманітні актуальні теми. Можливо, організатори заходу цього разу запропонували для обговорення саме таку тему, бо Любко Дереш – один із небагатьох сучасних авторів, чиї твори представлені на книжковому європейському ринку. Його книжки перекладені французькою і німецькою мовами, а у Франції письменника нарівні з Юрієм Андруховичем вважають метром української літератури.
До речі, під час диспуту пан Дереш зазначив, що він має сумніви щодо європейських цінностей, на його думку, в Європі панує матеріалістично орієнтована система цінностей. «Це – глибоко індивідуалістична територія, що призводить до дистанційності, не властивої нашій культурі», - зазначив він.
Що ж до завдання літератури, то, на його думку, вона повинна не розважати, а нести послання, що містить загальнолюдські цінності.
Антон Кушнір зазначив, що, на його думку, письменники не можуть прокласти шлях до Європи, бо їхня справа – писати книги, а не виступати як пророки-вчителі - останній стереотип у ставленні до митців досить застарів.
Також гості трохи розповіли про свої книги. «Алхімічна комедія», а саме так визначає жанр твору «Голова Якова» сам автор, присвячена мандрівці людини в пошуках себе. В «Urban strike» йдеться про товариство молоді, що захоплюється діггерством, сталкерством, граффіті, вуличними протестами, не залежно від того, яка політична партія їх організовує, – усім, що допомагає їм урізноманітнити буденність.
Письменники відповіли й на питання присутніх. Зокрема, розповіли, що спробувати свої сили в письмі їх обох підштовхнули романи Юрія Андруховича «Рекреації» та «Московіада», а також поділилися своїми думками щодо дієвості різних методів «українізації» нашої країни.
Зустріч завершилася автограф-сесією від письменників.

Таміла Тарасенко