Новини пресслужби ЗНУ / Новини / З Еквадору до ЗНУ за освітою журналіста

З Еквадору до ЗНУ за освітою журналіста

29.08.2012 15:18 Все Факультети Журналістики Відділ міжнародних зв’язків і роботи з іноземними студентами

Щороку до Запорізького національного університету вступають не лише мешканці України, а й абітурієнти з близького та далекого зарубіжжя. Цього року до нашого університету приїхали на навчання абітурієнти з-за океану – далекої країни Еквадор.

Сьогодні ми мали нагоду поспілкуватися з Діаною Веронікою Кахуатіджо Качаго, яка проходила творчий конкурс на факультеті журналістики. Дівчина приїхала до Запоріжжя з м. Кіто (Еквадор). Вже майже рік вона перебуває в Україні. За умовами контракту, щоб вступити до будь-якого українського вишу, іноземний абітурієнт має володіти українською або російською мовою – це дає йому можливість скласти екзамени або вдало пройти творчі конкурси. Ті вступники-іноземці, які не володіють жодною з названих мов, повинні пройти підготовчі курси на базі українських вишів. Тому спочатку Діана опановувала російську мову на підготовчих курсах у ЗДМУ. Кількома днями раніше дівчина склала іспити з іспанської та російської мов. А сьогодні вдало пройшла творчі випробування, і тепер навчатиметься на факультеті журналістики.
На питання, чому Діана обрала саме наш виш, нашу країну для навчання та приїхала з-за океану, полишивши на кілька років батьків та рідну домівку, дівчина відповіла так:
- Я дуже хочу стати відомою журналісткою. Окрім того, полюбляю вивчати іншу культуру, тому мене зацікавила можливість навчатися в Україні.
Разом із Діаною у нашому виші на факультеті соціології та управління навчатиметься її друг та земляк. Слід відзначити, що цього року до Запорізького національного університету для навчання за ОКР «бакалавр» вступили 13 іноземців із різних країн світу: Росії, Узбекистану, Туркменістану, Азербайджану, Лівану, Сирії, Тунісу та Еквадору. За словами провідного спеціаліста відділу міжнародних зв’язків і роботі з іноземними студентами Алли Самійленко, це втричі більше, ніж торік.

Олена Хлистун