Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося засідання круглого столу на тему «ГІС-технології у природничих дослідженнях»

15.11.2012 11:38 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет Математичний факультет

14 листопада в Запорізькому національному університеті відбулося засідання круглого столу на тему «ГІС-технології у природничих дослідженнях», організаторами якого виступили науковці біологічного та математичного факультетів.

Участь у засіданні взяли декан біологічного факультету ЗНУ, доктор фармацевтичних наук, професор Людмила Омельянчик, заступник декана з наукової роботи математичного факультету, доцент Вікторія Леонтьєва, заступник декана з наукової роботи біологічного факультету, к.б.н., доцент кафедри імунології та біохімії Віра Копійка, асистент кафедри математичного моделювання Олександр Мильцев, доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри загальної та прикладної екології і зоології Олександр Рильський, викладачі і студенти НТСА біологічного факультету ЗНУ.
Це був перший спільний захід біологічного та математичного факультетів. Головною темою обговорення стало питання використання ГІС-технологій (географічна інформаційна система) у природничих дослідженнях.
Географічна інформаційна система дозволяє аналізувати об'єкти навколишнього світу по великій кількості параметрів, візуалізувати їх, а на основі цих даних прогнозувати різні події та явища. Варто зазначити, що ГІС-технології сьогодні використовуються практично скрізь — у будівництві, картографії, екології, сейсмології, тощо. Це ціла індустрія, яка впливає практично на всі аспекти людського життя. Їх вивчають в університетах і наукових інститутах. Використання ГІС-технологій студентами біологічного факультету може відіграти значну роль у природничих дослідженнях. Саме тому наприкінці заходу його учасники визначили напрямки подальшої співпраці біологічного та математичного факультетів. Так, вже наступного року планується запропонувати спільні теми дипломних робіт для студентів цих двох факультетів.

Олена Ярошенко