Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели прес-конференцію з переможцями V Чемпіонату світу з традиційного ушу

16.11.2012 12:41 Спорт економічний факультет

У Запорізькому національному університеті провели прес-конференцію переможців V Чемпіонату світу з традиційного ушу (м. Хуаншан, КНР) - студентки четвертого курсу економічного факультету ЗНУ Мирослави Малої та тренера-викладача Запорізької ДЮСШ №10 Максима Данченка - із кореспондентами місцевих ЗМІ.

У заході також взяли участь начальник відділу з питань фізичної культури і спорту Запорізької обласної державної адміністрації Віталій Івакін, начальник управління з питань фізичної культури, спорту і туризму департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Віктор Степаненко, перший проректор ЗНУ Олександр Бондар, президент Запорізької обласної федерації ушу, президент Запорізької міської федерації ушу Максим Мороз, заступник декана економічного факультету Анна Горбунова, директор ДЮСШ № 10 Євген Шульга.
Нагадаємо, що V Чемпіонат світу з традиційного ушу проходив 7-10 листопада в м. Хуаншань (КНР). У перший же день змагань студентка четвертого курсу економічного факультету ЗНУ Мирослава Мала виборола «золото» у розряді «нань цюань», також вона посіла ІІІ місце в розряді «пуадо». До речі, Мирослава – єдина дівчина серед шістки запорізьких спортсменів, які ввійшли до складу національної збірної з ушу (усього 50 чоловік). Саме вона першою серед українських спортсменів здобула «золото» на цьому Чемпіонаті.
У свою чергу Максим Данченко посів І місце у розряді «нань цюань» і ІІІ – у «сань це гунь». Тренером обох спортсменів є президент Запорізької міської федерації ушу Максим Мороз.
Під час прес-конференції перший проректор ЗНУ Олександр Бондар зазначив, що перемога Мирослави Малої – знакова подія не лише для нашого університету, але й для всього Запорізького регіону. Олександр Григорович зазначив, що завдання вищого навчального закладу підготувати не лише високоякісних фахівців, але й здорових і спортивних молодих людей, і запевнив, що підготовка спортсменів завжди матиме всебічну підтримку від керівництва університету.
Тренери спортсменів зазначили, що запорізькі ушуїсти на 100% виконали поставлену перед ними задачу. Під час підготовки до Чемпіонату світу вони брали участь і перемагали на різнорівневих змаганнях, а також побували на стажуванні в Шанхаї, де над ними взяв шефство Шанхайський університет спорту. Коли їхали на Чемпіонат, то ставили за мету вибороти медалі, однак два «золота» щиро порадували всю команду. Відповідаючи на питання про перспективи ушу стати олімпійським видом спорту, президент Запорізької обласної федерації Євген Шульга висловив впевненість, що якщо не під час наступної Олімпіади, яка відбудеться в Ріо-де-Жанейро, то через вісім років цей вид спорту увійде до олімпійської програми.
Мирослава Мала і Максим Данченко поділилися з присутніми своїми враженнями від участі в турнірі та від поїздки до Хуаньшаню, а також розповіли про свої подальші плани. Зокрема, Мирослава Мала сказала, що в її планах – підготовка до Чемпіонату світу зі спортивного ушу, який відбудеться наступного року. А до цього – участь у різнорівневих змаганнях і чемпіонатах.

Таміла Тарасенко