Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Тиждень боротьби зі СНІДом на економічному факультеті ЗНУ

Тиждень боротьби зі СНІДом на економічному факультеті ЗНУ

03.12.2012 16:16 економічний факультет

1 грудня світова спільнота відзначає Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Представники економічного факультету ЗНУ підготували низку заходів, присвячених цій темі.

Сьогодні в актовій залі V навчального корпусу ЗНУ зібралися студенти-першокурсники економічного факультету задля обговорення питань, які є актуальними для кожної людини незалежно від віку та статі. Захід організували і провели представники деканату економічного факультету, зокрема заступник декана з виховної роботи доцент Вікторія Сьомченко, а також студентська рада факультету.
Захід відкрила декан факультету професор Алла Череп. Вона висловила подяку організаторам та активістам студентського руху, зокрема голові факультетської студради та його заступнику – студентам ІV курсу Івану Задуміну та Анастасії Нікуліній, а також усім, хто відгукнувся і взяв участь у цьому заході.
В обговоренні взяли участь і виступили з доповідями студентка І курсу Карина Біла («Основні симптоми ВІЛ-інфекції»), студенти ІІ курсу Катерина Засипко («ВІЛ-інфекція та шляхи її передачі»), Карина Петрух («З історії ВІЛ-інфекції») та Євген Петренко («Статистичні дані про ВІЛ-інфекцію»). Мова йшла про виникнення та розповсюдження ВІЛ-інфекції, її прояви та симптоми, шляхи передачі та методи запобігання розповсюдженню цієї небезпечної хвороби, різницю між визначенням ВІЛ та СНІД, а також про міфи та людські забобони щодо спілкування з хворими людьми, зокрема інфікованими дітьми. Наприкінці заходу присутні переглянули науково-популярний фільм «Чим відрізняється ВІЛ від СНІДу».
Серед першокурсників було проведено анкетування щодо обізнаності з питань ВІЛ/СНІДу.
Тема ВІЛ-СНІДу залишається занадто актуальною для людства, щоб нею нехтувати. Подібні просвітницькі заходи покликані постійно привертати увагу людей, особливо молоді, до збереження власного здоров’я і здоров’я інших людей. Україна сьогодні посідає ІІ місце в Європі і V в світі за ступенем розповсюдженості хвороби. Тому важливо знати про це захворювання якомога більше, за принципом «інформований – означає озброєний». Заходи для студентів інших курсів економічного факультету триватимуть до кінця тижня.

Олена Хлистун