Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики презентували відомий документальний фільм американської журналістки Мімі Чакарової

На факультеті журналістики презентували відомий документальний фільм американської журналістки Мімі Чакарової

13.12.2012 12:40 Все Факультети Журналістики факультет журналістики міжнародна діяльність візит

12 грудня на студентів та викладачів факультету журналістики Запорізького національного університету чекав своєрідний тренінг із журналістських розслідувань. До них завітала відома американська фото- і тележурналістка болгарського походження Мімі (Мирослава) Чакарова. Під час українського туру її супроводжують заступник прес-аташе Посольства США в Україні Люк Штелє, керівник програми «Фонд розвитку українських ЗМІ», що адмініструється Відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні, Олег Пастухов та президент Академії української преси, професор Валерій Іванов.

Під час зустрічі аудиторії презентували уривки з повнометражного документального фільму Мімі Чакарової «Ціна сексу», прем’єра якого відбулася минулого року. За цей час фільм став лауреатом багатьох престижних нагород. У тому числі - престижної премії ім. Деніела Перла за видатне міжнародне журналістське розслідування та премії Дарта за визначні досягнення в підготовці репортажів про людей, які пережили травматичні події. Мирослав Чакарова створювала стрічку, присвячену глобальним проблемам корупції та торгівлі людьми для секс-експлуатації, протягом десяти років. За її словами, ідея фільму виникла в неї після інтерв’ю, які вона брала в жінок Східної Європи, котрим пощастило вижити і втекти від торговців живим товаром.
Бажання, аби про ці історії дізналася більша аудиторія, призвело до створення спеціального сайту, на який вона викладала короткі відеоролики. Потім, коли назбиралося близько 85 годин відзнятої плівки, виникла ідея фільму.
До стрічки увійшли не лише історія жертв. У «Ціні сексу» показано корумпованість поліції та умови, за яких відбувається процес торгівлі людьми. Мімі розповіла, що коли вона працювала в Туреччині, дехто з місцевих журналістів, до яких вона звернулася по допомогу, відмовився брати участь у проекті, бо боявся за своїх рідних.
Ще перед початком перегляду Валерій Іванов порадив аудиторії звернути увагу не лише на сам зміст фільму, але й повчитися, як здійснюється професійне і незалежне журналістське розслідування.
На студентів фільм справив велике враження. Вони поставили багато запитань щодо долі його героїнь, різних важливих моментів зйомок і подальших планів Мирослави Чакарової. Вона зазначила, що нещодавно відзняла в США ще один фільм на зовсім іншу тематику. «Тепер це ваша місія – продовжити важливі розслідування», - звернулася вона до майбутніх журналістів.
Декан факультету журналістики Володимир Манакін подякував гостям університету, зазначивши, що така зустріч – унікальна можливість для наших студентів підвищити свою майстерність. Він висловив сподівання, що представники факультету журналістики зможуть і надалі підтримувати зв'язок із відомою фото- і кінодокументалісткою.
Валерій Іванов, у свою чергу, повідомив, що Академія української преси домовилася з правовласниками фільму. Стрічку розмістять на сайті Академії, звідки її, за наявності коду доступу, можуть скачати і представники нашого університету. Тож усі студенти факультету журналістики, навіть ті, хто не був присутній на заході, зможуть побачити повну версію фільму.

Таміла Тарасенко

Схожі новини