Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ вшанували пам'ять українського письменника та драматурга Миколи Куліша

У ЗНУ вшанували пам'ять українського письменника та драматурга Миколи Куліша

19.12.2012 11:13 Все Факультети Журналістики Соціальної педагогіки та психології Філологічний Філологічний факультет факультет іноземної філології Факультет соціальної педагогіки та психології

18 грудня в Запорізькому національному університеті відбувся вечір пам’яті «Все більше спогадів і менше сподівань: і на чолі утрат сліди глибокі…». Урочисту подію провели до 120 з дня народження українського письменника, режисера, драматурга, громадського діяча, газетяра та редактора, діяча української освіти, педагога Миколи Куліша та до 75 роковин розстрілу «Соловецького етапу».

Авторами сценарію вечора стали завідувач кафедри українознавства Ольга Стадніченко та доцент кафедри української літератури Оксана Проценко. Ведучими виступили студенти філологічного факультету ЗНУ Анна Полякова та Артем Головачов. Участь у заході взяли викладачі та студенти філологічного факультету, факультету соціальної педагогіки та психології, факультету журналістики, а також журналісти та всі охочі.
На початку урочистого заходу ведучі назвали поіменно розстріляних в’язнів «Соловецького етапу» (діячів української культури, науковців, педагогів та журналістів) і разом із усіма присутніми вшанували хвилиною мовчання пам'ять загиблих.
Студенти філологічного факультету та факультету іноземної філології подарували глядачам прекрасне виконання поезій та вокальних композицій. Студенти ІІ і ІV курсу напряму підготовки «Театральне мистецтво» факультету СПП вшанували пам'ять Миколи Куліша незабутньою та яскравою постановкою уривка п’єси «Мина Мазайло».
Глибоко драматичне театралізоване дійство не залишило байдужими жодного з присутніх і змусило ще раз згадати та замислитись над складними сторінками історії нашої держави.

Наталія Логвиненко