Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели регіональний науково-методичний семінар щодо вирішення проблем, пов’язаних із підготовкою до ЗНО

28.02.2013 10:21 Зовнішнє незалежне оцінювання семінар профорієнтаційна діяльність

Запорізький національний університет займає активну позицію щодо участі в підготовці та проведенні регіонального зовнішнього незалежного оцінювання. Зокрема на базі нашого вишу неодноразово проводилися методичні семінари, присвячені різноманітним аспектам новітньої форми контролю за якістю знань випускників шкіл. 27 лютого в ЗНУ провели регіональний науково-методичний семінар «Проблеми навчально-методичного, організаційного та психологічного забезпечення ЗНО».

Захід зібрав директорів середніх навчальних закладів міста й області, методистів, фахівців, відповідальних за моніторингові дослідження і проведення ЗНО. Як зазначив у своєму вступному слові під час церемонії урочистого відкриття ректор ЗНУ, професор Микола Фролов, наш університет як провідний вищий навчальних заклад регіону, у якому здобуває освіту найбільша кількість студентів в області, зобов’язаний опікуватися такою важливою справою. Микола Олександрович підкреслив, що завдяки єдиній електронній базі випускників навчальних закладів середньої ланки освіти та студентів першого-четвертого курсів, запровадженій минулого року, вступна кампанія набула особливої прозорості, забезпечивши всім абітурієнтам справді рівні умови вступу до ВНЗ. Також він запевнив, що для нашого університету співпраця щодо організації та проведення ЗНО не менш важлива, ніж для шкіл, і запросив усіх охочих узяти участь у пробному тестуванні, що проходитиме в березні на базі ЗНУ.
Директор Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти Марина Горбенко-Хвастунова зазначила, що центр лише з 2010 року адмініструє Запорізьку область. Однак за цей час пощастило налагодити тісну співпрацю з відповідальними за проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Вона подякувала всім присутнім за чітку і злагоджену роботу в цьому напрямку, а також нагадала про календар підготовки до ЗНО, зокрема про пробні тестування, заплановані на наступний місяць. Про важливість заходів, спрямованих на якісне проведення зовнішнього незалежного оцінювання, свідчить той факт, що, згідно результатів моніторингу, близько 75% студентів молодших курсів вважають за доцільне його проведення. Приблизно така ж кількість учорашніх вступників віддають перевагу саме ЗНО. Такі цифри навела Марина Михайлівна наприкінці свого виступу.
Завідувач Обласного науково-методичного центру моніторингових досліджень якості освіти Світлана Павлова зупинилася в своєму виступі на статистичних даних щодо місць, які посідає наша область серед інших регіонів України за середніми показниками знань учнів із різних предметів, уключених до переліку ЗНО. Вона провела якісний аналіз, порівнюючи результати минулорічного тестування з показниками попередніх років, і підкреслила, на які предмети варто особливо звернути увагу школам деяких районів нашої області при підготовці учнів до зовнішнього незалежного оцінювання.
Методист цього ж центру Олена Бабкова виступила з доповіддю, присвяченій темі «Оцінювальна діяльність як складова дидактичного менеджменту». У виступі доцента кафедри практичної психології ЗНУ Анжеліки Поплавської йшлося про формування психологічної готовності старшокласників до проходження ЗНО. Серед іншого Анжеліка Петрівна наголосила на тому, що викладачі факультету соціальної педагогіки та психології нашого вишу розробили з цієї теми методичні рекомендації. Диск із цими порадами, серед інших роздаткових матеріалів, надали учасникам семінару.
Методист Дніпропетровського регіонального центру оцінювання якості освіти, доцент кафедри української мови Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара Інна Мамчич розглянула можливі інтерпретації предметного тесту з української мови. Викладачі фізичного та біологічного факультетів і факультету іноземної філології Запорізького національного університету надали присутнім у залі представникам шкіл поради щодо ефективності підготовки до ЗНО з найпопулярніших серед абітурієнтів предметів.
На завершення семінару завідувач підготовчого відділення ЗНУ, доцент Ірина Бакаленко розповіла про значення пробних тестувань як важливого елементу успішної підготовки учнів до ЗНО. Ірина Миколаївна нагадала присутнім, що на базі Запорізького національного університету п’ятий рік поспіль поводяться безкоштовні пробні тренінги. Абітурієнти, які виявлять бажання
взяти у них участь, зможуть ознайомитися із завданнями, схожими на ті, які входитимуть до справжніх ЗНО. Також на старшокласників чекають консультації з психологами та методистами університету щодо успішного проходження тестів, їм повідомлять про важливі організаційні та технічні моменти, пов’язані із ЗНО. Крім загального семінару, в нашому виші того ж дня провели секцію для відповідальних за моніторингові дослідження і зовнішнє незалежне оцінювання. Робота секції була присвячена розгляду особливостей цьогорічного зовнішнього незалежного оцінювання. Перед аудиторією виступили Марина Горбенко-Хвастунова, Світлана Павлова, Олена Бабкова.
Про важливість семінару свідчила як увага його учасників до порад та статистичних даних, що пролунали під час виступів, так і те, що на захід завітали представники місцевих телеканалів. Вони поставили членам президії багато питань щодо підготовки до проведення зовнішнього незалежного оцінювання в Запорізькому регіоні.

Таміла Тарасенко