Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті соціології та управління ЗНУ розпочала роботу школа прикладної соціології

11.03.2013 12:08 Все Факультети Соціології та управління Факультет соціології та управління проект навчання профорієнтаційна діяльність

4 березня на базі факультету соціології та управління Запорізького національного університету розпочала свою діяльність перша в Україні школа прикладної соціології. Унікальність цього проекту полягає в тому, що його організатори – сектор соціологічних досліджень на базі ФСУ - акцентували свою увагу на прикладному аспекті діяльності. Тоді як більшість соціологічних шкіл обмежуються опануванням теоретичних засад соціології.

Цей проект ініціювали учасники сектору соціологічних досліджень студради факультету, а саме - Анастасія Веселовська (голова сектору), Микола Мариняк ( її заступник), Дар'я Ломінська, Марія Козло, Наталія Чечелюк, та Вероніка Голоднова. Проект спрямований на передачу практичного досвіду та підтримку комунікації між студентами та абітурієнтами факультету.
Метою цієї школи стала підготовка її учасників до роботи за фахом «соціолог» у реальних ринкових умовах із використанням якісної методології дослідження (фокус-групи). Саме тому вони працюють із реальним замовником дослідження, безпосередньо беруть участь у всіх етапах організації, проведенні фокус-групового дослідження, а також його презентації. Учасниками проекту виступили 12 студентів і абітурієнтів факультету соціології та управління. Їх відібрали на конкурсній основі після розгляду заявок та індивідуальних співбесід.
Мотивацію до якісного оволодіння знаннями у школі прикладної соціології учасники отримали завдяки декану факультету соціології та управління Максиму Лепському та голові студентської ради цього факультету Микиті Шляховому. Протягом чотирьох днів для учасників тривали тренінги стосовно роботи із замовником (автори – студенти магістратури спеціальності «Соціальна робота» Марія Мокроусова й Ілона Величко), спілкування з реальним замовником дослідження за допомогою рольової гри та розробки теоретичних засад дослідження.
Студентка третього курсу ФСУ Ольга Сікорська поділилася своїми враженнями від участі в проекті: «Школа прикладної соціології - неперевершена можливість поєднати теорію і практику. Тут можливо не тільки поглибити знання в області дослідницької практики, але й отримати організаційний досвід».
Абітурієнтка факультету Світлана Павлюченко, яка навчається в 11 класі Запорізького навчально-виховного комплексу «Вибір», зазначила: «Перед тим, як вступити до Школи прикладної соціології, я довго не могла вирішити, який саме вищий навчальний заклад обрати. Завдяки участі в тренінгах разом із досвідченими активістами сектору соціологічних досліджень зрозуміла, що маю подавати документи саме на факультет соціології та управління ЗНУ. Мене зацікавили його викладачі та студенти, а також дисципліни, тож я певна, що не пожалкую про свій вибір».

Факультет соціології та управління ЗНУ