Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Учасники Міжнародної програми імені Фулбрайта зустрілися з представниками запорізьких ЗМІ

28.03.2013 15:49 Все Факультети Журналістики Факультет журналістики міжнародна діяльність

У Запорізькому національному університеті триває візит учасників Міжнародної програми академічного обміну імені Фулбрайта в Україні – директора Програми Марти Коломієць та професорів американських університетів, які зараз викладають в українських вищих навчальних закладів. 28 березня вони зустрілися із представниками місцевих ЗМІ, взяли участь у засіданні круглого столу на тему «Україна та українці в глобальному світі», організованого факультетом журналістики та провели майстер-класи для майбутніх журналістів нашого університету.

На зустріч із місцевими засобами масової інформації завітали директор Програми імені Фулбрайта в Україні Марта Коломієць і професори Стефан Блум (університет Південного Іллінойсу), Марк Джеймс (університет Західної Флориди), Джейсон Ліндсі (Санкт-Клаудський університет), Скотт Фейнштайн (Флоридський університет), Ендрю Нінка (Мерілендський університет). Також на заході були присутні український історик, телеведучий, заслужений журналіст України Данило Яневський, декан факультету журналістики, професор Володимир Манакін і викладачі цього факультету.
Представляючи гостей заходу, Володимир Миколайович зокрема зазначив, що пані Марта лише кілька місяців обіймає посаду директора Програми і що він дуже сподівається на налагодження плідних стосунків між представництвом цієї Програми в Україні та нашим університетом.
На початку зустрічі Марта Коломієць подякувала Володимиру Манакіну за запрошення представників Програми до Запорізького національного університету. Вона зазначила, що у 2008/2009 н.р. Володимир Миколайович сам брав участь у Програмі, викладаючи в університеті в м. Чикаго. Пані Марта підкреслила, що всі учасники цієї академічної програми відчувають себе єдиною спільнотою. Також вона розповіла про те, що Програма імені Фулбрайта, започаткована ще у 1946 році, зараз охоплює 155 країн, а в Україні діє з 1992 року. Її метою було і залишається підвищення взаєморозуміння між народами Сполучених Штатів і України через наукові дослідження та обміни. За цей час у ній взяли участь близько 900 наших співвітчизників, у тому числі – багато студентів.
Журналісти поставили іноземним гостям кілька запитань. Так, на питання, яке враження справили на іноземних гостей запорізькі студенти, Стефан Блум відповів, що наша молодь йому дуже сподобалася. Студенти ставили багато цікавих питань, після завершення офіційного заходу прагнули подовжити спілкування.
На питання, чим відрізняються українські журналісти від американських колег, Ендрю Нінка зазначив, що, на його думку, перед представниками цієї професії в обох країнах стоять схожі проблеми: питання журналістської етики, стосунки з владою тощо.
Усі охочі мали змогу продовжити спілкуватися з учасниками Програми імені Фулбрайта в Україні під час засідання круглого столу «Україна і українці в глобальному світі», яке відбулося відразу після зустрічі американських професорів із представниками запорізьких ЗМІ.

Таміла Тарасенко