Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти факультету журналістики обговорили журналістські стандарти

Студенти факультету журналістики обговорили журналістські стандарти

29.03.2013 11:54 Все Факультети Журналістики Факультет журналістики круглий стіл

28 березня на базі Запорізького національного університету відбулося засідання круглого столу «Журналістські стандарти: український та американський погляди». У засіданні круглого столу взяли участь представники Програми імені Фулбрайта в Україні – професор Пенсильванського університету Раселл Франк, професор університету Південного Іллінойсу Стефан Блум, професор Західно-флоридського університету Марк Джеймс, професор Санкт-клаудського університету Джейсон Ліндсі, професор Флоридського університету Скот Фейнштайн та професор Мерілендського університету Андрій Нінка.

Модераторами заходу виступили директор Програми імені Фулбрайта в Україні Марта Коломиєць та старший викладач кафедри журналістики, учасниця американської програми по обміну (UGRAD 2005-2006) Катерина Сіріньок-Долгарьова. Також на зустрічі були присутні декан факультету журналістики, професор Володимир Манакін і викладачі цього факультету.
Головними питаннями, які були розглянуті під час зустрічі, були: основні стандарти та правила журналістської етики; протистояння об’єктивізму та балансу проти суб’єктивної точки зору в пресі; питання демократичної та вільної преси в сучасному суспільстві; вплив журналістики на суспільство; контроль журналістики з боку влади та інші.
Через призму таких понять, як кібер-журналастика, нові медіа та конвергентна журналістика, учасники зустрічі спробували з’ясувати, чи відрізняються стандарти традиційної журналістики від стандартів зазначених видів. Предметом обговорення також стало питання існування громадянської преси.
Іноземні гості та учасники засідання поділилися власним досвідом та розповіли про журналістську практику в своїх країнах, її становище на сучасному етапі існування. Зацікавила присутніх і діяльність саме українських мас-медіа, а особливо – їх майбутні перспективи.

Ксенія Назаренко