Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулася ІІІ Міжнародна наукова конференція «Соціальне прогнозування та проектування майбутнього України»

01.04.2013 09:32 Все Факультети Соціології та управління Факультет соціології та управління

29 березня на базі факультету соціології та управління Запорізького національного університету пройшла ІІІ Міжнародна наукова конференція «Соціальне прогнозування та проектування майбутнього України».

Організаторами заходу виступили: Соціологічна асоціація України, Національне агентство України з державної служби, Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізьке управління державної служби, факультет соціології та управління ЗНУ, Софійський університет «Св. Климент Охридський», Тюменський державний університет, Рязанський державний університет імені С. Єсеніна, проект ЄС-ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду - ІІ».
Мета конференції – обмін досвідом із дослідження проблем соціального прогнозування та проектування майбутнього розвитку України.
На захід завітали заступник голови Запорізької обласної ради Микола Ярмощук, ректор ЗНУ, професор Микола Фролов. Вони привітали учасників конференції, а також побажали їм плідної роботи і успіхів у майбутніх наукових дослідженнях.
Під час пленарного засідання свої доповіді представили декан факультету соціології та управління, завідувач кафедри соціології ЗНУ, д.філос.н., професор Максим Лепський, завідувач кафедри соціальної філософії та управління ЗНУ, д.філос.н., професор Віталій Воловик, завідувач кафедри соціології і соціальної роботи Керченського державного морського технологічного університету, д.соц.н., професор Віктор Чигрин, завідувач кафедри політології ЗНУ, д.політ.н., доцент Євгеній Цокур, доцент Класичного приватного університету, к.філос.н. Володимир Глазунов, завідувач кафедри соціології та соціальної роботи Класичного приватного університету, д.соц.н., професор Дмитро Ядранський, д.філос.н., доцент кафедри соціальної філософії та управління ЗНУ Тарас Бутченко, регіональний координатор програми ООН та ЄС «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» у Запорізькій області Олександр Рябий.
Крім того, учасники конференції прослухали доповіді, надіслані у форматі відео, від кандидата юридичних наук, доцента кафедри теорії і історії держави та права Самарської державної обласної академії (Російська Федерація) Василя Токарєва, наукового співробітника Інституту філософії й права Сибірського відділення РАН, члена Експертної ради комітету з науки і наукомістких технологій Державної Думи Федеральних Зборів РФ, к.ю.н. Антона Дідікіна, а також професора кафедри філософії Донецького національного технічного університету, д.філос.н. Романа Додонова.
По закінченню урочистої частини конференції науковці продовжили роботу в секційних засіданнях з наступних тем: «Соціальне прогнозування: методологія, перспективи та проблеми», «Політичне управління розвитком України», «Прогнозування та проектування у філософії державного управління» та «Студентська наука у формуванні майбутнього України». Під час секційних засідань гості та студенти ЗНУ представили свої доповіді, розглянули основні проблем соціального прогнозування та проектування майбутнього розвитку України.
Також учасники конференції взяли участь у засіданні круглого столу на тему «Філософські читання наукової школи В.І. Воловика».
За матеріалами конференції буде опублікована збірка тез, а також підготовлені спеціальні випуски журналу «Культурологічний вісник: Науково-теоретичний щорічник Нижньої Наддніпрянщини» та «Соціальна перспектива і регіональний розвиток».

Олена Ярошенко