Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ обговорювали ґендерні проблеми в українському суспільстві та шляхи їх подолання

Студенти ЗНУ обговорювали ґендерні проблеми в українському суспільстві та шляхи їх подолання

01.04.2013 11:18 Все Факультети Соціології та управління Університет тренінг

29 березня в Запорізькому національному університеті на базі факультету журналістики відбувся тренінг «Друга стать: дискримінація жінок у патріархальному суспільстві». Актуальна тема, запропонована для осмислення й обговорення кандидатом соціологічних наук, доцентом кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», правозахисницею Тамарою Марценюк, зацікавила студентів факультетів журналістики, соціальної педагогіки та психології, соціології та управління, а також математичного факультету.

Організатором заходу виступив Запорізький обласний благодійний фонд «Ґендер Зед», який працює у сфері дотримання прав і свобод людини та громадянина, гендерної рівності в суспільстві, профілактики ВІЛ /гепатитів, поліпшення якості життя ВІЛ-позитивних людей і людей, що належать до груп ризику. Одним із найважливіших своїх завдань представники фонду вбачають у подоланні стереотипів та забобонів у суспільстві, а також у просвітницькій діяльності, зокрема серед молоді.
Як зазначила представниця цієї організації, співробітник веб-лабораторії ЗНУ Юлія Франк, на базі Запорізького національного університету заплановано провести три схожих тематичних тренінги. Заходи проходитимуть у рамках проекту Фонду імені Гайнріха Бьолля, направленого на подолання гендерної нерівності, ксенофобії та гомофобії в українському суспільстві та в її інформаційному просторі.
На початку заходу Тамара Марценюк зазначила, що вона читає такі авторські курси, як «Соціологічний аналіз форм девіантної поведінки», «Ґендер і політика», «Маскулінність і чоловічі студії», «Соціальні проблеми в Україні та світі», «Ґендерні відносини в Україні: соціологічний аналіз» тощо. За її словами, не так легко вмістити у шестигодинний тренінг великий обсяг інформації, запропонований цими курсами. Однак поєднання презентацій, виконання групових завдань, колективне обговорення важливих питань зробили цей захід цікавим для всіх учасників тренінгу.
Під час заходу студентів детально ознайомили із понятійним апаратом гендерних досліджень, пояснивши різницю між біологічним поняттям статі та ґендеру, розповівши про утворення останнього терміну та його застосування у соціологічних студіях, давши визначення фемінності та маскулінності, розповівши про історію, передумови і наслідки розвитку фемінізму тощо. Також їм навели приклади прояву сексизму в ЗМІ та вітчизняному публічному просторі, запропонували самим дослідити дитячі книжки освітньої тематики («Як стати козаком за сім днів», «Усе дівчаткам про хлопчиків» тощо), аби зрозуміти, як формуються суспільні стереотипи тощо.
Наприкінці заходу мова йшла про сексизм або дискримінацію за статтю, ґендерне насильство.
Необхідно зазначити, що запропонована для обговорення тема викликала багато запитань як у дівчат, так і у хлопців. Вони виявили бажання взяти участь і в наступних тренінгах цього циклу.

Схожі новини