Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Дистанційне навчання: від теорії до практики

Дистанційне навчання: від теорії до практики

15.06.2013 11:56 Науково-методична рада Дистанційне навчання

14 червня у Запорізькому національному університеті відбулося останнє цього року засідання Науково-методичної ради. Голова Науково-методичної ради ЗНУ проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Наталія Грозовська підвела підсумки роботи ради за минулий рік. За пропозицією доцента кафедри інформаційних технологій Олени Пшеничної, яка раніше представила власні розробки, учасники заходу обговорили питання дистанційного навчання за допомогою електронних ресурсів.

У результаті було прийняте рішення провести тренінг для голів методичних рад та викладачів університету, які готові використовувати електронний комплекс навчальних дисциплін.
Керівник відділу з навчальної роботи ЗНУ Людмила Нестеренко перед початком тренінгу ознайомила всіх із Положенням «Про дистанційне навчання». Дистанційне навчання дозволяє надавати освітні послуги шляхом застосування у навчанні сучасних інформаційно-комунікаційних технологій. Людмила Олексіївна зазначила, що дистанційне навчання як засіб інтерактивної співпраці викладача і студента є дуже важливим для студентів заочної форми навчання, післядипломної освіти та екстернату. Хоча в майбутньому такий спосіб освіти планується застосовувати до всіх форм навчання.
Метою тренінгу стало отримання теоретичних знань та практичних навичок із можливістю подальшого застосування їх на практиці, а також стимулювання процесу створення власних електронних ресурсів, блогів, сайтів тощо.
Під час роботи координатор тренінгу Людмила Нестеренко презентувала електронні ресурси нашого університету, а учасники мали можливість попрацювати з ними та поділитися власним досвідом з цього питання.
У результаті проведеної роботи було вирішено регулярно проводити такі тренінги та майстер-класи для викладачів університету, адже вони повинні мати універсальну підготовку і володіти сучасними педагогічними та інформаційними технологіями.

Ксенія Назаренко