Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ визначили кращі навчально-методичні розробки року

У ЗНУ визначили кращі навчально-методичні розробки року

19.06.2013 14:38 Наука перемога

У Запорізькому національному університеті підбили підсумки конкурсу «Краща навчально-методична розробка року». Серед цьогорічних переможців – навчальні й навчально-методичні посібники наукових колективів факультету іноземної філології, біологічного, економічного, математичного, юридичного факультетів і факультету соціальної педагогіки та психології.

За результатами роботи комісії перше місце посіли навчальний посібник декана факультету іноземної філології доцента Галини Морошкіної «La langue et la civilization francaise a travers des siacles», позначений грифом МОН, і навчально-методичний посібник доцента кафедри імунології та біохімії Наталії Новосад «Лабораторні тварини і техніка біологічного експерименту».
Друге місце посіли відразу три навчально-методичні розробки представників економічного, біологічного факультетів та факультету СПП. Серед них - практикум «Аналіз інвестиційних проектів» наукового колективу – декана економічного факультету Алли Череп і доцентів Володимира Бугая, Євгена Білого й Анни Горбунової, що отримав гриф МОН. Також на ІІ місці – навчально-методичний посібник для студентів напряму підготовки «Хімія» «Функціональний і елементарний аналіз: ідентифікація органічних сполук» (автори – декан біологічного факультету Людмила Омельянчик і доцент кафедри хімії Вікторія Генчева) та навчальний посібник із грифом МОН «Гендерна психологія» (автор – доцент кафедри практичної психології Маріанна Ткалич).
На третьому місці - навчальний посібник представниці факультету СПП – завідувача кафедри соціальної педагогіки, професора Наталії Заверико «Соціальна педагогіка». До речі, ця розробка також отримала гриф МОН. Крім того, ІІІ місце присудили практикуму з розв’язання задач для студентів напрямів підготовки «Математика», «Прикладна математика», «Інформатика» і «Програмна інженерія» - «Математичний аналіз І: диференціальне числення однієї змінної». До авторського колективу, який створив цей посібник, увійшли: завідувач кафедри математичного аналізу Сергій Гребенюк і доценти цієї ж кафедри Наталія Д’яченко, Михайло Клименко, Ірина Красікова, Ольга Титова та Вікторія Леонтьєва.
Крім того, за результатами конкурсу два посібника отримали подяки ректора ЗНУ Миколи Фролова. Микола Олександрович відзначив навчальний посібник із грифом МОН «Цивільне право України у схемах і таблицях. Частина І» (авторський колектив – доценти кафедри цивільного права Олексій Петрович Бичківський, Інна Болокан, Світлана Сергєєва і старший викладач цієї ж кафедри Олексій Олексійович Бичківський) та навчально-методичний посібник для самостійної роботи студентів напряму підготовки «Хімія» «Колоїдна хімія: поверхневі явища» (авторський колектив – декан біологічного факультету Людмила Омельянчик, старший викладач кафедри хімії Ніна Синяєва та Данило Коваленко).