Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Стежками урочища Стебник пройшли екологи ЗНУ

Стежками урочища Стебник пройшли екологи ЗНУ

31.07.2013 11:15 Все Факультети Біологічний Біологічний факультет екологічна практика

З 26 червня по 3 липня група студентів 3 курсу біологічного факультету напряму підготовки «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» проходили ландшафтно-екологічну практику у Національному природному парку «Вижницький» (смт. Берегомет, Чернівецька область). Групу супроводжував доцент кафедри загальної та прикладної екології і зоології Костянтин Домбровський.

Урочище Стебник, яке стало базою проходження екологічних практик для студентів українських вишів, знаходиться на висоті 500 м над рівнем моря. Студенти разом зі своїми викладачами мали можливість пройти експедиційно-туристичними маршрутами: стежиною «Коромисло», туристичним маршрутом на гору Магура. Орієнтуватися на гірській місцевості допомагали працівники наукового відділу НПП «Вижницький». Також для студентів була проведена екскурсія до Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.
П’ять днів, проведених за тисячу кілометрів від домівки, за словами практикантів, були сповнені незабутніми враженнями. На власні очі майбутні екологи змогли переконатися, наскільки відрізняється ландшафт степового регіону від місцевостей Карпат.
Разом зі студентами ЗНУ практику в НПП «Вижницький» проходили також студенти Національного авіаційного університету (м. Київ) та Чернівецького факультету Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут». Під час стажувань представників Чернівецького факультету зацікавили науковий підхід екологів ЗНУ та методологічні засади проведення польових досліджень, окрім того вони мають намір глибше познайомитися із фізико-географічними особливостями Запорізького краю. Тому в подальшому науковці обох вишів планують продовжити обмін досвідом.

Віра Копійка,
заступник декана з наукової роботи біологічного факультету