Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Ректор ЗНУ Микола Фролов провів робочу зустріч із завідувачами кафедр

Ректор ЗНУ Микола Фролов провів робочу зустріч із завідувачами кафедр

02.10.2013 10:18 ректор зустріч

1 жовтня у Запорізькому національному університеті відбулася зустріч ректора ЗНУ, професора Миколи Фролова з усіма завідувачами кафедр. На заході були присутні представники ректорату та керівники структурних підрозділів, які теж узяли участь у розмові, присвяченій питанням модернізації нашого університету.

На початку роботи Микола Олександрович у своєму зверненні до присутніх підкреслив, що головна мета цього заходу – сприяти активізації загальних зусиль усіх кафедр у контексті модернізаційних процесів, які зараз тривають у ЗНУ.
«Кафедра є і буде основною структурною одиницею організації навчального процесу й наукової діяльності у нашому виші. Саме тому важливо усвідомлювати, наскільки велике значення мають зусилля кожної кафедри у досягненні амбітної мети, яка стоїть перед Запорізьким національним університетом, - стати вишем справді європейського рівня», - наголосив Микола Фролов.
Микола Олександрович зазначив, що в останньому рейтингу Міністерства освіти і науки України наш виш посів 15 місце серед 29 класичних вищих навчальних закладів. Цей показник є значно кращим, ніж у попередні два роки. Про розвиток ЗНУ свідчить і той факт, що під час вступної кампанії-2013 найбільша кількість абітурієнтів за останні десять років виявила бажання вступати саме до нашого університету. Також переконливо свідчить про успіхи нашого університету помітне зростання кількості науковців, які цього року захистили кандидатські та докторські дисертації. Так, у 2013 році вже захищено 6 докторських і 20 кандидатських дисертацій, а до завершення року планується захист ще 4 докторських та 15 кандидатських наукових праць. Це – найвищий показник за всі роки існування аспірантури та докторантури на базі нашого вищого навчального закладу. Окрім того, у своєму виступі Микола Фролов серед інших досягнень університету виокремив значне поліпшення матеріально-технічної бази вишу, яке відбулося останнім часом. Так, на перше вересня цього навчального року 7 факультетів покращили свій аудиторний фонд.
«Університет перебуває у режимі широкомасштабних змін, і саме від кожного із присутніх залежить, наскільки успішно формуватиметься імідж нашого вищого навчального закладу не лише у межах області, але й на загальнодержавному рівні», - наголосив Микола Олександрович.
Він окреслив коло проблемних питань, у вирішенні яких мають взяти активну участь завідувачі кафедр: це, на його думку, насамперед - підвищення якості освіти, застосування новітніх технологій під час навчального процесу, активізація науково-дослідної діяльності та підготовка нових науково-педагогічних працівників. Також ректор наголосив на необхідності активної міжнародної діяльності для формування позитивного іміджу Запорізького національного університету й особливо підкреслив усю важливість профорієнтаційної роботи на рівні кафедр.
Микола Олександрович закликав присутніх приділяти особливу увагу ефективності навчального процесу, а також докласти всіх зусиль для орієнтації наукової діяльності на прикладні дослідження як для технічних, так і для гуманітарних кафедр, і на укладення договорів із промисловими підприємствами, державними і приватними структурами тощо, на боротьбу за гранти і додаткові джерела фінансування. Також Микола Фролов поставив перед присутніми завдання щодо створення нової структурної одиниці – Центру трансферу технологій, - яка сприятиме більш ефективній роботі нашого університету.
Під час зустрічі присутні приділили увагу і кадровим питанням. Зокрема, йшлося про вимогу МОН України, висунуту під час ліцензування, за якою всі завідувачі кафедр мають мати вчену ступінь доктора наук, професора.
Окремо наголосили на всій важливості проведення профорієнтаційної роботи, у якій повинні брати участь усі без винятку викладачі, та на можливості стажування наших викладачів і студентів на базі закордонних вишів.
Зі своїми запитаннями і пропозиціями до ректора звернулися завідувач кафедри кримінального права та правосуддя Віктор Сабадаш, завідувач кафедри англійської філології Санія Єнікєєва, декан математичного факультету, завідувач кафедри математичного моделювання Сергій Гоменюк і завідувач кафедри акторської майстерності Галина Локарєва.
Наприкінці заходу ректор ЗНУ Микола Фролов висловив сподівання, що такі зустрічі стануть щорічними.

Таміла Тарасенко