Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обрали нового голову Наукового товариства студентів та аспірантів

У ЗНУ обрали нового голову Наукового товариства студентів та аспірантів

31.10.2013 16:21 Наукове товариство студентів та аспірантів звітно-виборча конференція

У Запорізькому національному університеті відбулося засідання звітно-виборчої конференції Наукового товариства студентів та аспірантів. Згідно з порядком денним заходу його учасники не лише заслухали звіт про роботу НТСА за минулий навчальний рік та обрали нового голову Товариства, але й розглянули запропоновані зміни, що будуть внесені до Положення НТСА ЗНУ, і затвердили план його подальшої роботи. Також присутні на конференції – голови факультетських підрозділів Товариства, студенти-делегати від кожного факультету ЗНУ, почесні гості заходу - проректор з наукової роботи Віктор Грищак, начальник науково-дослідної частини Вікторія Меняйло, декани та їх заступники з наукової роботи – ознайомилися із презентацією Координаційної ради Наукового товариства студентів та аспірантів Запорізького національного університету.

На початку заходу проректор з наукової роботи, професор Віктор Грищак звернувся до учасників конференції із привітальним словом. Віктор Захарович зазначив, що вже не вперше бере участь у подібних заходах, організованих студентським науковим активом, тож може із впевненістю сказати, що саме завдяки діяльності НТСА наукове студентське життя у ЗНУ значно пожвавилося за останні роки. Також Віктор Грищак від імені ректорату побажав молодим науковцям нових досягнень і здобутків на обраному ними шляху.
На продовження роботи конференції ведуча заходу – заступник голови НТСА ЗНУ, голова НТСА факультету менеджменту Марина Пасенко – надала слово голові Наукового товариства студентів та аспірантів нашого університету у 2012-2013 рр. Ксенії Мяснянкіній. Ксенія прозвітувала про основні досягнення Товариства за минулий навчальний рік: участь його членів у різнорівневих конференціях і засіданнях круглих столів, налагодження активної співпраці з науковими товариствами інших ВНЗ, участь усіх без винятку факультетів ЗНУ в екологічній акції «Еколайт», випуск 37 номерів інформаційного бюлетеня «Молодий науковець» тощо.
Також Ксенія розповіла про зміни, які пропонується внести до Положення Наукового товариства студентів та аспірантів ЗНУ. Зокрема, пропонувалося включити у Положення більш чітке формулювання мети і завдань НТСА, прописати єдині для всіх факультетів правила щодо висунення, виборів і звільнення голів факультетських НТСА, закріпити в документі вимогу обов’язкової співпраці Товариства з іншими підрозділами університету, зокрема з відділом міжнародних зв’язків і роботи з іноземними студентами тощо. Учасники конференції одностайно проголосували за запропоновані зміни й уточнення до Положення.
Далі відбулися вибори нового голови НТСА. Одностайним рішенням на цю посаду було обрано в.о. голови Наукового товариства студентів та аспірантів ЗНУ, голову НТСА фізичного факультету Валентину Кучерук. У свої передвиборчій програмі Валентина серед майбутніх пріоритетних напрямків діяльності Товариства назвала збільшення обсягу інформаційної роботи, залучення членів НТСА до профорієнтаційної діяльності вишу, проведення серії тренінгів із техніки написання наукових робіт, знайомство першокурсників з успішними молодими науковцями та вихід діяльності НТСА на міжнародний рівень.
Також Валентина ознайомила присутніх із планом роботи Наукового товариства студентів та аспірантів ЗНУ на цей навчальний рік. До цього документу включили більш ніж 200 різнорівневих наукових заходів, організаторами чи учасниками яких стануть наші студенти й аспіранти. Вона закликала всіх учасників конференції брати активну участь у науковому житті університету.
Захід завершився презентацією Координаційної ради НТСА ЗНУ, підготовленою головою НТСА математичного факультету Анастасією Суботою. Анастасія продемонструвала слайди із фотографіями всіх членів Координаційної ради і голів факультетських підрозділів Товариства та короткими довідками про наукову діяльність кожного з них.
Учасникам заходу від імені Координаційної ради НТСА подякували за співпрацю та висловили сподівання на подальше плідне співробітництво усіх молодих науковців нашого університету.

Таміла Тарасенко