Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Про фемінізм та самоствердження дискутують учасники круглого столу в ЕПК

Про фемінізм та самоствердження дискутують учасники круглого столу в ЕПК

15.11.2013 13:07 Все Коледжі та філії Економіко-правничий коледж Економіко-правничий коледж круглий стіл

14 листопада в Економіко-правничому коледжі ЗНУ відбулося засідання круглого столу на тему «Дискурс фемінізму в українській літературі». Захід присвячений 150-річчю з дня народження видатної української письменниці та громадської діячки Ольги Кобилянської.

Участь у засіданні та обговоренні питань круглого столу взяли студенти 1 курсу спеціальності «Правознавство» та експерти з числа студентів старших курсів та викладачів ЕПК – Світлана Доброскок, Наталія Труш, Анна Дорофєєва та інші.
Тема круглого столу досить складна, але й водночас цікава та актуальна. Зародження та розвиток теми фемінізму в українській літературі тісно пов’язаний із початком громадської діяльності українських жінок та письменниць ХІХ століття – Ольги Кобилянської, Наталі Кобринської, Олени Бджілки, Лесі Українки та інших. Водночас започаткований ними напрямок набув розвитку й у сучасній літературі модернізму та постмодерну – жіночі мотиви представлені у творчості Ірини Жиленко, Оксани Забужко, а також у прозі письменників-чоловіків - Павла Загребельного та Романа Федоріва. Вони створили «новий» образ жінки, що передає її глибинну сутність.
Дослідженнями фемінізму в українській літературі сьогодні займаються й науковці ЗНУ – Наталія Санакоєва, Вікторія Погребна та Юлія Кушнерюк. Своє бачення та власні думки з приводу фемінності у житті та творчості українських письменників висловили також і студенти: Анна Музичук у доповіді «Новий тип жінки у прозі Ольги Кобилянської»; Єгор Ульченко та Ігор Фусін у співавторстві розглянули тему «Піонерка жіночого руху – Наталія Кобринська»; Уляна Івончик визначила «Фемінізм у творах Лесі Українки», Юлія Зверєва – «Фемінність поезії Ірини Жиленко»; Христина Мхітарян присвятила свій виступ дослідженню «Гендерних аспектів творчості Романа Федоріва» та інші.
Майже діаметрально протилежні думки під час обговорення виказувалися присутніми з приводу причин виникнення та існування феміністичних мотивів в українській літературі. Проте майже одностайним був висновок щодо народження цього феномену відповідно до умов життя та вимог часу, за яких жили та діяли відомі українські письменники.

Олена Хлистун

Схожі новини