Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Дмитро Павличко – у Запорізькому національному університеті

Дмитро Павличко – у Запорізькому національному університеті

20.11.2013 14:38 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет зустріч Дмитро Павличко

20 листопада на філологічному факультеті ЗНУ відбулася зустріч українського поета, перекладача, літературного критика та громадсько-політичного діяча Дмитра Павличка зі студентами філологічного факультету і факультету журналістики, викладачами Запорізького національного університету та Запорізького національного технічного університету. Крім того, на запрошення керівництва філологічного факультету на захід завітали учні та вчителі Запорізької загальноосвітньої школи №1 імені Тараса Шевченка. На початку зустрічі декан філологічного факультету Тамара Хом’як представила гостя присутнім та надала йому слово.

Свою розповідь пан Павличко розпочав зі спогадів про свій останній візит до Запоріжжя. Також він розповів про власну творчість, зокрема про співпрацю із запорізьким співаком Анатолієм Сердюком, який написав музику до вірша поета «Вставай, Україно!». Дмитро Васильович розповів, що чверть століття тому пропонував текст відомим виконавцям, але вони відмовилися, злякавшись «політичності» твору. Для Анатолія Сердюка ця пісня стала доленосною, адже саме із нею співак переміг на фестивалі «Червона Рута». Зараз Павло Васильович завітав до нашого міста на запрошення пана Сердюка на 25-річний ювілей його творчої діяльності.
Під час заходу Дмитро Павличко продекламував уривок із вірша «Пісня про Хортицю», створений ним під час поїздки. Він передав текст Анатолію Сердюку для створення нової пісні. Дмитро Васильович наголосив: «Мене надихнула на створення цієї пісні поїздка на цей чудовий острів. Узагалі, я вважаю, що Хортиця – то справжній центр України».
Після невеликої розповіді присутні мали змогу поставити запитання гостю. Відповідаючи на них, Дмитро Павличко розповів про актуальність теми голодомору в сучасній літературі, проблему роздвоєння підсвідомості особистості на україномовну та російськомовну, сучасні проблеми поезії, актуальні теми для літератури, плани на майбутнє та сьогодення, та багато-багато іншого. Студентам письменник побажав читати книги, вивчати мови та самоудосконалюватися. Дмитро Павличко розповідав історії з життя та багато жартував.
На завершення зустрічі у подарунок від студентів філологічного факультету Микола Білик виконав пісню «Два кольори», автором слів якої є Дмитро Васильович. У відповідь Дмитро Павличко подарував Науковій бібліотеці ЗНУ 10 томів перекладеної та своєї власної поезії.
Запорізькі учні, запрошені на захід із профорієнтаційною метою, щиро раділи можливості поспілкуватися зі знаменитим поетом, чиї твори вони вивчають на уроках. Багато питань Дмитру Васильовичу поставили і представники місцевих ЗМІ, присутні на заході.

Ксенія Назаренко