Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті відбувся брейн-ринг із конституційного права

На юридичному факультеті відбувся брейн-ринг із конституційного права

02.12.2013 12:05 Все Факультети Юридичний Юридичний факультет брейн-ринг

28 листопада на базі юридичного факультету Запорізького національного університету відбувся брейн-ринг зі знання Конституції України. Організаторами заходу стали представники Запорізького осередку Ліги студентів Асоціації правників України за сприяння деканату юридичного факультету ЗНУ та кандидата юридичних наук, старшого викладача кафедри конституційного та трудового права Наталії Бровченко. Це – відбірковий етап Всеукраїнського змагання брейн-рингу, котрий традиційно проводиться в місті Одесі.

Цього року участь у змаганні взяли 7 команд. Правила залишилися незмінними: змагання проходили у 3 тури. У 1 турі командам пропонується 5 запитань, гра йде за бали. Учасники протягом 1 туру двічі сідають за гральний стіл. За підсумками 1 туру у півфінал виходить 4 команди. У 2 турі командам пропонується 10 запитань, складність яких із кожним туром зростає. Гра йде «на виліт». Команди, які вибули, змагаються за 3 місце. У фіналі правила кардинально змінюються, кількість запитань не обмежується. Учасник команди, який правильно відповідає на запитання, виходить із-за столу. Гра вважається завершеною, коли за столом не залишається жодного гравця.
Головним суддею змагань стала кандидат юридичних наук, старший викладач кафедри конституційного та трудового права юридичного факультету ЗНУ Наталія Бровченко. До складу суддівської колегії також увійшов голова Запорізького осередку Ліги студентів АПУ Іван Шумейко, а до складу організаційного комітету брейн-рингу - Анатолій Степашко, Віктор Вишняков, Наталія Малишенко.
До півфіналу змагань вийшли команди: «Феміда», «Правові трійця», «Антанта» та «Троїстий союз». За результатами етапу боротьба за 3 місце розгорнулась між командами «Феміда» та «Правова трійця», у результаті якої «Феміда» посіла 3 місце а «Правова трійця» - 4 відповідно.
У фіналі зустрілися «Антанта» та «Троїстий союз». Останній етап змагань, як виявилося, вимагав від учасників не лише знання положень Конституції України, а й уявлень про тактику та стратегію, адже останній учасник, який залишиться за столом, має знати Основний закон бездоганно. Тобто, перед фіналом команди мають визначитися з послідовністю, у якій учасники будуть залишати гральний стіл. За підсумками фіналу змагань команда «Троїстий союз» (члени команди – Владислав Білокур, Олексій Ренгевич, Сергій Тяпкін) виборола перемогу.
Після закінчення змагань відбулася церемонія нагородження.

Аліса-Сергія Шейн,
заступник прес-секретаря Запорізького осередку Ліги студентів АПУ