Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Театральна студія факультету іноземної філології представила твори французьких письменників

04.12.2013 11:15 Все Факультети Іноземної філології Факультет іноземної філології міжнародні зв’язки театральна студія

Учора у ЗНУ відбулася презентація уривків творів французьких письменників театральною студією під керівництвом стажера університету дю Мен Клєманс Лєнглє. Учасники студії – студенти різних курсів напрямів підготовки «Французька мова та література», «Англійська мова та література», «Переклад (французька мова)» факультету іноземної філології ЗНУ.

За словами завідувача кафедри романської філології Ірини Шаргай, таким чином керівник театральної студії Клєманс Лєнглє та студенти представили результати своєї позааудиторної роботи, яка тривала протягом трьох місяців. Від початку вересня, відколи Клєманс приїхала на стажування до ЗНУ, вона організувала й проводила щотижня заняття студентського театрального гуртка французькою мовою.
Глядачам представили на мові оригіналу мізансцени із творів як французьких класиків, наприклад Ж. Б. Мольєра «Дон Жуан», так і модернових письменників, які мають неабияку популярність у Франції – Саші Гітрі («KWTZ»), Жоржа Феду («On purge Bebe»), Жоржа Куртеліна («Глибокі жалі»). У сценах ішлося про взаємини молодих людей минулого та сучасної молоді. Студенти демонстрували музичні та пластичні сцени, діалоги тощо. Вони презентували не тільки володіння французькою мовою, а й свої чудові акторські здібності.
Під кінець виступу вдячні учні вручили своєму творчому керівникові Клєманс Лєнглє квіти та висловили свою вдячність за спільну творчу роботу.
За словами студентів Юлії Пономаренко (5 курс) та Артема Погребняка (2 курс), заняття у театральній студії – чудова нагода краще вивчити мову, виробити правильну дикцію, розширити свій кругозір, проявити власні сценічні таланти, а, окрім того, їм просто подобається спілкуватися з прекрасним колективом та чудовим викладачем Клєманс Лєнглє.
До речі, від початку навчального року вона викладала на факультеті іноземної філології французьку мову для студентів 1-4 курсів, проводила заняття з мовлення, літератури та письма. Проте, як повідомила Лєнглє: «Театр – моя пристрасть!». Сама вона відвідує театральну студію у Парижі, й свої навички та вміння передає своїм учням. Незабаром вона повертається до Франції, проте у лютому наступного року планує знову завітати до ЗНУ.

Олена Хлистун