Новини пресслужби ЗНУ / Новини / До ЗНУ завітав Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков

До ЗНУ завітав Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков

06.12.2013 15:40 Візит Міністр екології та природних ресурсів України

6 грудня, у рамках робочого візиту до Запоріжжя, Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков завітав до Запорізького національного університету. Олег Альбертович у супроводі заступника голови Запорізької обласної державної адміністрації Петра Гончарука зустрівся з керівництвом нашого вишу, а також із викладачами та студентами біологічного й економічного факультетів.

На початку зустрічі ректор ЗНУ, професор Микола Фролов представив аудиторії почесних гостей університету та надав слово Олегу Альбертовичу.
Міністр екології та природних ресурсів України Олег Проскуряков, звертаючись до присутніх, зазначив, що на сьогодні екологічна політика – серед пріоритетних напрямків діяльності нашої держави. Питання екологічного стану в нашій країні знаходиться на особистому контролі Президента України Віктора Януковича. Саме за його дорученням Олег Альбертович здійснив візит до Запоріжжя та відвідав ВАТ «Запоріжсталь», де, відповідно до трьохстороннього меморандуму, укладеному між заводами «Запоріжсталь» та «Дніпроспецсталь» з одного боку, обласними адміністраціями з другого і Міністерством екології та природних ресурсів України із третього, відбувається активна модернізація обладнання. У результаті це має привести до суттєвого зменшення забруднення навколишнього середовища. Олег Проскуряков зауважив, що приємно вражений темпами, з якими відбувається переоснащення виробництва на цьому заводі.
Також він зазначив, що сьогодні під час засідання в Запорізькій обласній державній адміністрації були визначені плани з екологічного розвитку нашого регіону на 2014 рік та джерела їх фінансування. Зокрема, мова йшла про те, щоб до 2015 року кількість природно-заповідного фонду Запорізької області збільшилася з 4% (на сьогодні) до 8% її загальної площі. У ЗОДА йшлося і про необхідність встановлення інформаційних моніторів у Запоріжжі та Енергодарі, які б в он-лайн режимі показували допустимі норми викидів та їх реальні показники. Міністр запевнив, що із Запорізькою областю в Міністерстві екології та природних ресурсів України налагоджене плідне співробітництво й усі місцеві природоохоронні ініціативи знаходять відгук на рівні Міністерства.
Під час зустрічі викладачі та студенти ЗНУ змогли поспілкуватися з гостем, поставити свої запитання та обговорити важливі проблеми, пов’язані з екологією.
Так, декан біологічного факультету, професор Людмила Омельянчик розповіла, що представники біологічного факультету багато зусиль приділяють участі в різноманітних екологічних акціях. Зараз вони приступили до реалізації першого етапу проекту «Відновимо Дніпро», який передбачає створення на базі біостанції нашого ВНЗ цеху з розведення риб, яких у майбутньому випускатимуть у Дніпро, аби відновити його екосистему. Людмила Олександрівна написала лист Президенту України Віктору Януковичу із проханням виділити кошти на реалізацію цього проекту. Також вона вручила відповідний лист Олегу Проскурякову. Міністр зазначив, що будь-який захід, спрямований на покращення екологічної ситуації в країні, заслуговує на підтримку, та пообіцяв звернути увагу саме на ініціативу викладачів та студентів нашого університету.
Також під час зустрічі пролунало запитання від студентів, чи зможуть випускники напряму підготовки «біологія» викладати в школі такий предмет, як «Екологія»? Олег Альбертович зазначив, що саме зараз Міністерство екології разом із Міністерством освіти і науки розробляє програму із навчальної дисципліни «Екологія», яка буде обов’язковою для викладання в усіх навчальних закладах середньої ланки освіти нашої держави, тож вчителі з цього предмету будуть забезпечені роботою. Ректор ЗНУ Микола Фролов зазначив, що Запорізький національний університет може взяти активну участь у розробці програми з цього предмета: наші викладачі кілька років тому вже розробили відповідний шкільний курс, який пройшов успішне випробування на базі навчальних закладів нашої області в якості факультативного предмету. Олег Проскуряков подякував за ініціативу та пообіцяв скористатися цією пропозицією.
Завідувач кафедри мисливствознавства та іхтіології, професор Валерій Домніч зазначив, що біологічний факультет ЗНУ має величезний кадровий потенціал – 10 професорів і 40 доцентів, а також багато майбутніх висококваліфікованих фахівців – студентів цього факультету, які з радістю активно долучатимуться до розробки та втілення у життя екологічних проектів на рівні держави. Цю пропозицію підтримав і ректор ЗНУ Микола Фролов.

Наприкінці зустрічі Олег Проскуряков подякував усім представникам нашого університету за небайдужість і активну громадську позицію.

Таміла Тарасенко