Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У гуртожитку № 3 ЗНУ провели студентське кулінарне шоу «Смакота»

У гуртожитку № 3 ЗНУ провели студентське кулінарне шоу «Смакота»

09.12.2013 17:14 Відділ виховної роботи змагання

4 грудня у гуртожитку № 3 Запорізького національного університету відбулося кулінарне шоу «Смакота». Організатором заходу, під час якого студенти - мешканці гуртожитку - змогли продемонструвати свої кулінарні здібності, виступив відділ виховної роботи.

За звання кращих кулінарів змагалися десять команд – представники математичного, біологічного, філологічного факультетів, факультетів іноземної філології, соціальної педагогіки та психології, менеджменту, соціології та управління, журналістики, фізичного виховання, а також Економіко-правничого коледжу.
Таланти юних кухарів оцінювало прискіпливе журі у складі начальника відділу виховної роботи Світлани Кондратенко (голови журі), фахівців цього відділу Тетяни Баланюк й Інни Деревинської та голови студентської ради гуртожитку №3 Віталія Кінчака.
Конкурс «Смакота» проходив у три етапи. Під час першого представники кожної команди мали продемонструвати свої знання кухонь різних країн, із зав’язаними очима, на смак, правильно вгадати п’ять сортів варення, із набору фруктів сервірувати гарне фруктове блюдо, на швидкість перебрати крупу та за 3 хвилини написати максимально можливу кількість страв, до складу яких входить картопля.
Під час другого туру конкурсу команди мали гарно сервірувати стіл. Усі учасники конкурсу виявили при цьому не лише неабиякі знання правил етикету, а й чимало фантазії та винахідливості.
А от третій тур – «Домашнє завдання» - став вирішальним для всіх команд-учасниць шоу. Усі команди винесли на суворий суд журі три страви, приготовлені заздалегідь: гарячу страву, салат і десерт. При цьому оцінювалися не лише смак та зовнішній вигляд цих страв, але й презентація кулінарних шедеврів. Тож конкурсанти розігрували гумористичні та ліричні театральні сценки, декламували власні вірші, танцювали і залучали до участі у своїх презентаціях глядачів і навіть членів журі.
Вболівальники активно підтримували свої команди гучними схвальними вигуками й оплесками. Святкову атмосферу заходу також створювали гумористичні виступи ведучих заходу – студента Економіко-правничого коледжу Євгена Тичиніна та студентки філологічного факультету Юлії Панько. Також, поки журі радилося, визначаючи, яка ж команда виявила найкращі кулінарні таланти, свої пісні глядачам подарували Валентина Проценко, дует Наталії Онішкевич та Дмитра Сєркова й Олена Струк. А ще, аби зал не нудився в очікуванні рішення суддів, усіх присутніх пригостили пирогом.
За рішенням журі, перше місце в конкурсі посіла команда математичного факультету, друге – розділили між собою команди біологічного факультету та факультету соціології та управління, а третє – виборола команда факультету журналістики. Студенти математичного факультету отримали великий святково прикрашений торт. Усі переможці також одержали подарунки від організаторів, а всі інші команди – грамоти за активну участь у шоу.
За словами Світлани Кондратенко, під час кожного творчого конкурсу мешканці гуртожитку демонструють усе нові грані своїх численних талантів, але результати цього кулінарного шоу стали для журі справжньою приємною несподіванкою: усі команди продемонстрували неабиякий кулінарний хист та винахідливість, різниця між переможцями становила соті долі балу. Також Світлана Вікторівна пообіцяла присутнім, що конкурс «Смакота» відбудеться і наступного року, і навіть стане ще більш цікавим, адже організатори у майбутньому планують проводити не три, а чотири тури змагання, додавши до цьогорічних випробувань ще одне – представники команд із виданого їм однакового набору продуктів повинні будуть під час самого заходу приготувати млинці. Ця пропозиція отримала цілковите схвалення всіх присутніх.

Таміла Тарасенко