Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запоріжжі провели вечір пам’яті відомої поетеси, випускниці ЗНУ Марини Брацило

09.12.2013 10:43 Філологічний факультет творчий вечір

7 грудня у Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені В. Магара влаштували вечір пам’яті відомої поетеси, автора 6 поетичних збірок і багатьох текстів пісень, випускниці Запорізького національного університету Марини Брацило «І залишиться – Слово…». На свято завітало багато знайомих письменниці, представники Запорізького осередку Національної спілки письменників України, її рідні та знайомі. Серед співорганізаторів, учасників і глядачів вечора було чимало представників Запорізького національного університету.

Режисером заходу став Віктор Попов, а ведучою – відома запорізька поетеса Любов Геньба. На початку вечора перед присутніми виступив голова Запорізького осередку НСПУ Григорій Лютий, який сказав багато теплих слів про талант Марини Брацило та про її чудову вдачу.
Актори театру ім. В. Магара Ганна Михайличенко, Аліна Церквинська, Любов Фріган і Надія Вечеря продекламували найвідоміші вірші поетеси, перетворивши кожен із них на своєрідну ліричну міні-виставу. Відеокадри – степові пейзажі та записи віршів і пісень Марини Брацило у її виконанні – вдало доповнювали композицію вечора, під час якого згадували про найважливіші події у її житті.
Також перед присутніми виступили ансамбль народної пісні та танцю «Оксамит» (художній керівник – Лариса Купчинська), співак Дмитро Московцев, представники Театру поетичної пісні (художній керівник – Олена Алєксєєва) та багато інших виконавців, у тому числі – юні поетеси Аліна Чилій і Олена Панасюк. Кожен номер програми супроводжувався оплесками залу.
Так само гучними оплесками присутні зустріли і повідомлення завідувача кафедри українознавства ЗНУ Ольги Стадніченко. Ольга Олександрівна наголосила, що ім’я Марини Брацило по праву посідає гідне місце у плеяді найяскравіших і найталановитіших випускників нашого університету. Вона зазначила, що на вшанування пам’яті Марини Анатоліївни, а також задля підтримки талановитої молоді Запорізький національний університет оголошує про започаткування конкурсу молодої поезії й авторської пісні імені відомої поетеси. Прийом робіт конкурсантів розпочнеться 9 березня наступного року. Компетентне журі оцінюватиме надіслані роботи молодих поетів, а 1 вересня вже стануть відомі імена переможців першого конкурсу. Ольга Стадніченко запросила присутніх у залі молодих митців взяти участь у творчому змаганні й зазначила, що положення про конкурс буде оприлюднене на сайті ЗНУ.
Наприкінці заходу на сцену запросили батьків Марини Брацило – Людмилу Федорівну й Анатолія Григоровича. Весь зал стоячи зустрів їх оплесками.
Любов Геньба також подякувала всім тим, хто приєднався до вшанування пам’яті Марини Анатоліївни й завітав на вечір «І залишиться – Слово…».

Таміла Тарасенко