Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Брюсовські читання – новий погляд на класичну поезію

Брюсовські читання – новий погляд на класичну поезію

10.12.2013 12:49 Все Факультети Філологічний Філологічний факультет брюсовські читання

У приміщенні читального залу філологічних наук Наукової бібліотеки ЗНУ 9 грудня відбулися Брюсовські читання. На філологічному факультеті та кафедрі російської філології вже стало доброю традицією проводити подібні заходи, присвячені творчості відомих класиків.

Участь у заході взяли координатор – доцент кафедри російської філології Оксана Темна – та студенти-філологи. Під час культурно-просвітницької зустрічі відбулися читання поезій Валерія Брюсова, обговорення доповідей та дискусія з приводу його суперечливої постаті у російській літературі кінця ХІХ – початку ХХ ст.
Письменник, критик, редактор журналу «Весы» Валерій Брюсов проголосив себе «вождем» символізму. Власні судження і думки з приводу того, чи був насправді символістом у звичайному розумінні сам Брюсов, висловлювали російські філологи. Не можна не погодитися з тим, що на творчість письменника вплинула поезія французьких символістів - Поля Верлена, Артюра Рембо та інших. Але вона була певним чином переосмислена у його поезії, на чому й наголошували доповідачі, зокрема Інна Багаєва («В.Брюсов і символізм»). У його творчості відслідковуються також риси акмеїзму та імпресіонізму. Великий вплив на творчість поета мала поезія А. Фета, про що йшла мова у доповіді Катерини Шелунцової.
Студенти не лишили поза увагою також любовну лірику В. Брюсова та колізії кохання, представлені у романі «Огненный Ангел». Про розвиток стосунків та протиріччя у поглядах таких значних постатей, як Валерій Брюсов та Марина Цвєтаєва, розповіла Наталія Смьордова.
Літературні читання є неформальним заходом, під час якого відбувається вільне спілкування представників старших та молодших курсів філологічного факультету.
Подібні заходи мають не лише просвітницький характер, але й сприяють формуванню власної думки та певного погляду майбутніх фахівців. Співробітники Наукової бібліотеки ЗНУ підготували спеціалізовану виставку, тож усі охочі мали можливість докладніше ознайомитися з творами автора та науковими матеріалами про його творчість.

Олена Хлистун