Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти - майбутні психологи та юристи - обговорили питання міжгалузевої взаємодії

11.12.2013 16:20 Все Факультети Соціальної педагогіки та психології Факультет соціальної педагогіки та психології юридичний факультет круглий стіл

10 грудня на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ відбулося засідання круглого столу з теми «Актуальні проблеми психології в юридичній практиці». Ініціатором заходу виступили представники кафедри практичної психології та НТСА факультету СПП. Участь у засіданні взяли координатор проекту – завідувач кафедри практичної психології Наталія Губа, доцент Вікторія Овсяннікова, адвокат Запорізької обласної колегії адвокатів Наталія Будовська, викладачі та студенти юридичного факультету та факультету СПП.

На засіданні були представлені результати самостійної практичної та наукової роботи студентів. Доповідачі розглянули можливості й особливості використання елементів психологічного аналізу у галузі права.
Учасників заходу привітала, а також представила гостей та доповідачів завідувач кафедри практичної психології Наталія Губа. Із доповідями виступили представники двох секційних відділень – «Психології» та «Юриспруденції».
Так, студенти юридичного факультету представили результати своїх досліджень, які стосувалися практичного застосування методів психології фахівцями галузі права. Дар’я Степанченко приділила увагу «Психологічним характеристикам серійних убивць», використовуючи приклади з американських та вітчизняних карних справ. Сергій Тяпкін розповів присутнім про психологічні аспекти комунікації під час обшуку, про специфіку роботи слідчого тощо. А Олександра Максименко продемонструвала особливості використання тактико-психологічних методів у роботі слідчого.
Студенти факультету СПП, у свою чергу, окреслили «Психологічні особливості потерпілого» та зазначили, що майже половина людей, які стали жертвами злочину, самі винні у тому, адже знаходилися у нетверезому стані або вели аморальний спосіб життя тощо. Про специфіку застосування знань дитячої психології під час опитування дітей - свідків злочину - розповіла Аліна Мельникова. Інші доповіді були присвячені аспектам використання в юриспруденції знань із психології, зокрема у роботі з підлітками, різними категоріями потерпілих тощо.
Матеріали доповідей увійшли до збірки наукових праць студентів «Актуальні проблеми психології в юридичній практиці». Збірку відкриває есе студентки юридичного факультету Аліни Рудченко «Зв’язок юриспруденції та психології». Головною метою заходу, який був організований для майбутніх фахівців, стала можливість під час самостійної практично-дослідницької діяльності ознайомитися з принципами формування психологічної культури юристів, яка буде потім спрямована ними на підвищення ефективності правничої діяльності.

Олена Хлистун