Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели конференцію трудового колективу

У ЗНУ провели конференцію трудового колективу

18.12.2013 12:08 конференція трудового колективу

17 грудня у Запорізькому національному університеті відбулася конференція трудового колективу, під час якої ректор ЗНУ, професор Микола Фролов прозвітував про роботу нашого вищого навчального закладу за останній рік.

На початку зібрання делегати трудового колективу нашого вишу обрали президію у складі ректора Миколи Фролова, першого проректора Олександра Бондаря, голови профспілки Бориса Павловського і голови студентської ради Антона Осадчука.
У своєму звіті Микола Фролов підкреслив, що для нього – особлива честь керувати таким авторитетним вищим навчальним закладом, як Запорізький національний університет. «Я добре розумію усю відповідальність за розвиток університету, покладену на мене, і намагаюся, аби щоденно наш виш хоч на крок наближався до нашої спільної мети - перетворення ЗНУ на регіональний університет європейського рівня», - підкреслив Микола Олександрович.
Він нагадав присутнім про основні досягнення університету за 2013 рік, зокрема про те, що 10 напрямів підготовки успішно пройшли ліцензування, а ще 12 – отримали акредитації різних рівнів попри те, що Міністерство освіти і науки України значно підвищило вимоги до цих процедур. Окрім того, Микола Олександрович окремо наголосив на успішному проведенні вступної кампанії: кількість абітурієнтів, які у цьому році обрали для здобуття вищої освіти саме наш виш, найбільша за останнє десятиріччя. Також у його доповіді йшлося про покращення інформаційного забезпечення навчального процесу, розширення міжнародного співробітництва ЗНУ, підвищення рівня наукової діяльності професорсько-викладацького складу нашого вишу, зростання його кадрового потенціалу, забезпечення соціального захисту викладачів, співробітників та студентів тощо.
У своєму виступі Микола Олександрович поділився із присутніми і деякими планами керівництва університету на наступний рік: зокрема він згадав про проведення модернізації Наукової бібліотеки, удосконалення спортивної бази ЗНУ, заплановані ремонтні роботи на біостанції-профілакторії на о. Хортиці, заохочення науковців до створення посібників із грифом МОН, активізацію роботи представників ЗНУ щодо отримання міжнародних наукових грантів тощо. Також у своєму виступі він зауважив, що із повною версією ректорського звіту всі охочі можуть ознайомитися на сайті Запорізького національного університету.
Присутні на заході делегати трудового колективу одностайно проголосували за те, аби визнати роботу ректора Миколи Фролова задовільною і затвердити його звіт.
Далі перед учасниками заходу виступили голова профспілкового комітету нашого ВНЗ Борис Павловський і ректор Микола Фролов, прозвітувавшись про виконання умов колективного договору.
Так, Борис Павловський зазначив, що між керівництвом і профспілковим комітетом вишу налагоджено плідну співпрацю, тож в університеті дотримуються пунктів Колективного договору, ухваленого на 2013-2017 рр. У ЗНУ роблять усе, аби забезпечити соціальний захист працівників і студентів університету, тому успішну діяльність профспілкового комітету нашого вишу цього року відзначили на загальнодержавному рівні.
Начальник юридичного відділу Ольга Кулініч у своєму виступі розглянула такі питання, як внесення доповнень до Колективного договору і Правил внутрішнього розпорядку нашого університету, затвердження нової редакції Статуту Запорізького національного університету та зміни його назви, а також внесення змін до складу комісії із трудових спорів.
Нова редакція Статуту університету була ухвалена на Вченій раді ЗНУ 26 листопада і розміщена на університетському сайті, де із нею могли ознайомитися і внести до неї доповнення всі охочі. Тому під час конференції трудового колективу, після невеличких уточнень, її делегати одностайно проголосували за ухвалення запропонованих змін.
Останнім перед учасниками заходу виступив голова секції правової допомоги студентству студентської ради ЗНУ Іван Шумейко, прозвітувавши про затвердження нової редакції Положення про студентське самоврядування в нашому університеті. Необхідність внесення змін до Положення про студентське самоврядування члени студентської ради ЗНУ обговорили ще у травні цього року. Для легітимності нову редакцію документу мали затвердити і делегати конференції трудового колективу.
На завершення роботи зібрання його головуючий – перший проректор ЗНУ Олександр Бондар – подякував присутнім за плідну роботу.

Таміла Тарасенко