Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Економічний факультет ЗНУ налагоджує співпрацю з Казахським національним педагогічним університетом ім. Абая

Економічний факультет ЗНУ налагоджує співпрацю з Казахським національним педагогічним університетом ім. Абая

18.12.2013 15:58 Економічний факультет Казахський національний педагогічний університет ім Абая робочий візит

З 22 листопада по 11 грудня в рамках програми обміну викладачами та студентами декан економічного факультету, професор Алла Череп перебувала з робочим візитом у Казахському національному педагогічному університеті ім. Абая. Алла Василівна читала лекції для студентів і викладачів, брала участь у засіданнях круглих столів, знайомилася з досягненнями науковців цього ВНЗ. Під час проведених зустрічей та переговорів були закладені основи майбутнього співробітництва між ЗНУ та КАЗ НПУ ім. Абая, між Україною та Республікою Казахстан.

За рейтингами Казахстанської незалежної рейтингової агенції серед 9 національних вишів цієї країни Казахський національний педагогічний університет ім. Абая посідає 1 місце. Виш активно співпрацює із закордонними навчальними закладами, розробляє спільні освітянські програми, у тому числі – через реалізацію академічної мобільності.
Українські фахівці, зокрема Алла Череп, мала змогу ознайомитися з роботою Інституту права та економіки, де проводили лекції для студентів-старшокурсників та викладачів. Дві з п’яти кафедр інституту займаються питаннями економіки – кафедра фінансів і бухгалтерського обліку та кафедра маркетингу і менеджменту. Казахські колеги готові ділитися своїми науковими розробками і напрацюваннями з українськими фахівцями.
Під час перебування в КАЗ НПУ ім. Абая професор Алла Череп мала змогу взяти участь у засіданні круглого столу, який був організований професором із Китайської народної республіки Фаном Ченгом. Китайський науковець ознайомив присутніх із економічним феноменом «Китайського дива», зазначивши, що реалізовуючи певні економічні принципи, його країна має стабільне щорічне економічне зростання на рівні 10%.
Аналізуючи результати свого перебування в КАЗ НПУ ім. Абая, Алла Василівна наголосила, що українські фахівці мають взяти до уваги досвід східних колег, аби орієнтувати економіку України на інноваційний тип розвитку, а також мати можливість швидко реагувати на зміни в зовнішньому економічному середовищі. Цим принципам відповідає економічна модель Китаю та Казахстану.
У свою чергу, декан економічного факультету Алла Череп провела круглий стіл на тему «Стратегічні напрями розвитку економіки України». Вона розповіла закордонним науковцям, а також представникам державних відомств про розвиток науково-дослідної роботи в Запорізькому національному університеті та доповіла про останні інноваційні розробки економічного факультету. Стосовно загальної економічної політики Алла Василівна зробила наголос на впровадженні нового Податкового кодексу України, завдяки чому знизився податок на прибуток, на додану вартість тощо. Також вона окреслила ті стратегічні напрямки, завдяки яким економіка України зможе піднятися і вже піднімається (за останні три роки – на 5 пунктів) у рейтингу місць за показниками індексу глобальної конкурентоспроможності.
- Приємно усвідомлювати, - зауважила Алла Василівна, - що рівень освіти, який забезпечують ЗНУ та КАЗ НПУ ім. Абая, а також рівень розвитку науки обох країн досить високий і відповідає світовим стандартам. Хоча принципи реалізації системи освіти дещо відрізняються, але кожен з вишів має багато корисних напрацювань, якими можуть і повинні обмінюватися наші фахівці.
Також Алла Василівна прочитала курс лекцій, висвітливши тему економіки України та інших держав за показниками індексу глобальної конкурентоспроможності, індексу економічних свобод, конкурентоздатності податкової системи, різних підприємств виробничого й аграрного секторів економіки, ринку праці, фінансового ринку тощо.
Серед дев’яти представників закордонних вишів, які водночас перебували в казахському університеті, професор Алла Череп за плідну співпрацю була удостоєна грамоти за підписом ректора КАЗ НПУ ім. Абая, професора Серика Пралієва.
На згадку про свій візит Алла Василівна передала в подарунок представникам КАЗ НПУ ім. Абая ювілейні книги - «Запорізький національний університет – 80 років» та «20 років економічному факультету: історія і сьогодення». Знаковим подарунком також став «Кобзар» Тараса Шевченка, іменем якого названа одна з вулиць м. Алмати.
Після повернення професор Алла Череп подякувала керівництву ЗНУ, зокрема ректору Миколі Фролову за підтримку та розуміння актуальності питань міжнародного співробітництва в галузі освіти та науки, а також висловила сподівання на підписання в найближчому майбутньому договору про співпрацю між ЗНУ та КАЗ НПУ ім. Абая.
За підсумками свого відрядження Алла Василівна виокремила перспективні напрямки міжнародного співробітництва ЗНУ:
- З казахськими колегами ми обговорювали питання відносно подальшого співробітництва, зокрема завідувач кафедри фінансів та бухгалтерського обліку, професор КАЗ НПУ ім. Абая Бурхан Іманбєрдієв дав згоду на співпрацю із редакційною колегією «Вісника ЗНУ» в серії «Економічні науки». Після проведених українськими фахівцями лекцій для студентів та викладачів були укладені договори про співпрацю із кафедрою фінансів та бухгалтерського обліку і кафедрою кримінально-правових дисциплін Інституту права та економіки КАЗ НПУ ім. Абая. Окрім того, був укладений договір про співпрацю між економічним факультетом ЗНУ та Інститутом права та економіки, який, сподіваємось, незабаром буде затверджений Міністерством освіти і науки Республіки Казахстан. Уже розпочато співпрацю між нашими ВНЗ: на першому етапі наукового обміну ми запропонували підготовку спільних статей, які також будуть опубліковані у фаховому виданні «Вісник Казахського національного педагогічного університету ім. Абая» у серії «Економічні науки», в подальшому плануємо разом розробляти наукові програми. Із завідувачем кафедри фінансів та бухгалтерського обліку була також обговорена можливість отримання подвійних дипломів випускниками наших вишів. Наступного року ми плануємо також прийняти на навчання за заочною формою аспірантів за спеціальністю «Економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності)». Ці договори відкривають широкі можливості до співпраці та дозволяють досить оптимістично дивитись у майбутнє.
Варто зазначити, що й студенти економічного факультету – активісти НТСА –долучаються до співробітництва між українським та казахським вишем. Так, студенти факультету Олександр Коробов та Алла Лейбович поспілкувалися зі студентами КАЗ НПУ ім. Абая і домовилися про проведення спільних засідань круглих столів у режимі он-лайн, телемостів та інших заходів.

Олена Хлистун

Схожі новини